אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע: מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין עלולה לרסק את הצמיחה העולמית ב-2020 צילום: בלומברג

קרן המטבע: מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין עלולה לרסק את הצמיחה העולמית ב-2020

יו"ר הקרן כריסטין לגארד מזהירה בפוסט שפרסמה בבלוג של קרן המטבע כי המכסים הקיימים, ואלה שעתידים להטיל הנשיא טראמפ ועמיתו הסיני, עלולים לחתוך את הצמיחה הגלובלית בשנה הבאה ב-0.5%. כתוצאה מכך, יושמדו 455 מיליארד דולר - סכום הגבוה מהתמ"ג של דרום אפריקה

05.06.2019, 18:04 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המכסים הקיימים, ואלה שמאיימות להטיל ארה"ב וסין, עלולים לרסק את הצמיחה העולמית ב-0.5% ב-2020 - כך מזהירה קרן המטבע הבינלאומית, לפני כינוס שרי האוצר של ה-G-20 ביפן בסוף השבוע.

יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד, צילום: בלומברג יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד | צילום: בלומברג יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד, צילום: בלומברג

בפוסט קצר שפרסמה יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד בבלוג של הקרן, ויועד לשרי האוצר ונגידי הבנק שישתתפו בפסגת ה-G-20, היא ציינה כי מיסוי של כל הסחר המתנהל בין ארה"ב וסין, כפי שהנשיא טראמפ מאיים לבצע, עשוי לגרום למחיקה של סכום עצום - 455 מיליארד דולר.

לשם השוואה, סכום זה הינו גדול יותר מהתמ"ג של כלכלת דרום אפריקה למשל.

"שתי המדינות מביאות על עצמן פצעים שחייבים להימנע", הוסיפה לגארד בפוסט. "איך? על ידי הסרת חסמי הסחר הקיימים ועל ידי הימנעות מהטלת חסמים אחרים בכל דרך שהיא".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לדעתי היא טועה בענק. סין גורמת נזקים בטריליונים לעולם המערבי ולארה"ב בפרט
מכיוון שהיא מצפצפת על כל חוק מסחרי ומוסכמות עסקיות וחברתיות. היא פורצת למחשבים בכל מקום, משתילה רוגלות, מעתיקה כל מה שבא לה בלי למצמץ וללא הפסקה, וכן הלאה. הנזק הישיר והעקיף לארה"ב הוא בטריליוני דולרים, והגיע הזמן לעשות לכך סוף. ארה"ב חייבת לטראמפ את עתידה שסוף סוף הגיע נשיא שיש לו גם הבנה בביזנעס וגם ביצים לעשות את מה שהיו צריכים לפני 2 עשורים. או שסין תקבל על עצמה את חוקי החברה והמסחר ההוגנים, או שתנודה ותשלם על מעשיה. במלחמת הסחר ברור ביותר שסין תפסיד ובגדול וארה"ב רק תרוויח.
Avi  |  06.06.19
2.
מוטב תסחב אותם אחד אחד
לכל מדינה בארה"ב יש את המע"מ שלה, יש מדינות עם מע"מ גבוה, יש מדינות עם מע"מ נמוך, ניו-יורק לדוגמא, 9% מע"מ, כאשר לחברות מורידים מיסים, ובמקביל מטילים מכסים, העול הוא על הציבור, מבחינת הצרכן זה שקול להעלאת אחוז המע"מ, וזה עלול לפגוע בציבור הבוחרים שלו, טראמפ גם מהמר על מבחן התוצאה של מלחמות הסחר עם סין, מכסיקו, ואירופה, כי יש מצב בו תקום קואליציית סחר גלובלית אנטי אמריקנית, האירופים החלו בכך עם היפנים בהסכם הסחר בין האיחוד האירופי ליפן, אם האירופים יצרפו לאותו הסכם גם את סין וגם את מכסיקו, אז יקום איזור סחר חופשי בין יבשתי אנטי אמריקני, ובגלובליזצייה הגדול מנצח ולוקח את הכל, טראמפ במלחמת הכל בכל עלול לבודד את אמריקה במצור בין חומות המכס, טראמפ לא למד את אלתרמן, אם בשבי טנקים יש לקחת, אל תעשה את זה בבת אחת, אל תתאמץ לסחוב שני טנקים יחד, מוטב תסחב אותם אחד אחד.
Sassi6  |  06.06.19
1.
סטטי אל מול דינמי
במצב סטטי אתה בודק ורואה נזק x זה הנזק עליו מדברת הגברת האמורה. אלה מה המצב הוא דינמי ולכן יכול להיווצר מצב של רווח ולא של נזק. כאשר מטילים מכסים העול הוא על הציבור. אם מורידים במקביל מיסים, יכולים להגיע עול מופחת בהרבה. לא רק זאת אלה יוצרים עידוד לייצור עצמי ובכך מייצרים יותר מקומות עבודה מקומיים. בנוסף אם יש ירידה בצריכה, הרי כספים מנותבים למקומות אחרים.
אמת  |  05.06.19