אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורות טובות לריווק: מערכת רובוטית שלה קיבלה את אישור ה-FDA, המניה נוסקת

בשורות טובות לריווק: מערכת רובוטית שלה קיבלה את אישור ה-FDA, המניה נוסקת

החברה הישראלית שנסחרת בנאסד"ק קיבלה אישור למכור בארה"ב מערכת לבישה לטיפול ושיקום בלוקי שבץ עם קשיי הליכה וניידות; המניה מזנקת ב-126%, וברקע משקיעים מימשו אופציות לרכישת 1.4 מיליון ממניות החברה

05.06.2019, 18:44 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בשורות חיוביות לחברת ריווק (ReWalk) מיקנעם: החברה הישראלית שנסחרת בנאסד"ק הודיעה שקיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) למערכת רובוטית שלה עבור טיפול בלוקי שבץ, שתוכל כעת להימכר בארה"ב. מניית ריווק נוסקת ב-125.9%, אחרי שעם פתיחת המסחר בניו יורק המריאה בקרוב ל-180%.

קראו עוד בכלכליסט


לפי הודעת ריווק, היעד שלה כעת הוא מכירת המערכת ל-4,000 מרכזי טיפול ושיקום פרטיים בארה"ב, באירופה ובסין, שחלקם מטפלים בכל שנה בכ-600 לוקי שבץ הצריכים שיקום בשנה. מחיר ההשקה לחליפה יעמוד על 28.9 אלף דולר וניתן יהיה גם להחכירה.

מנכ"ל החברה לארי ג'סינסקי (Larry Jasinski) ציין בהודעה כי האישור יאפשר למערכת "חדירה מיידית לשוק שתשפיע על צמיחת החברה כחלק מהמסלול שלה להפוך לרווחית".


המערכת, חליפת ReStore Soft Exo-Suit, פותחה עבור טיפול בלוקי שבץ עם קשיי הליכה וניידות. החליפה הרובוטית מולבשת על הגוף ומאפשרת לחצי הצד המשותק לנוע בעזרת תוכנה ייעודית המקבלת מידע מחיישנים הממוקמים סביב הרגל הפגועה וכן סביב הרגל הבריאה לצורך קבלת נתוני מהירות ואופן ההליכה.

הטכנולוגיה פותחה באוניברסיטת הרווארד והחברה רכשה את רישיון השימוש בה בשנת 2016. זהו המוצר השני של ריווק, בנוסף לשלד רובוטי שפיתחה ושמסייע למשותקים ללכת.

    

החליפה של ריווק החליפה של ריווק החליפה של ריווק

   
סמנכ"ל הכספים אורי גון אמר לכלכליסט כי "החסם שלנו בשלד הרובוטי שפיתחנו למשותקים היה הביטוח. כאן אנחנו לא מגיעים אל הכיסוי הביטוחי, אלא מוכרים ישירות למרכזי השיקום. זה השוק שאליו אנו מכוונים כרגע. יש כ-17 מיליון נפגעי שבץ בשנה, מהם 80% סובלים מפגיעת הליכה, ואנו מאמינים כי נגיע עם המוצר גם לשוק הביתי".

מניית החברה מזנקת היום (ד') בבורסת נאסד"ק לאחר שירדה ב-12 החודשים האחרונים ב-87.4%, ונכון להיום אחר הצהריים נסחרת בשווי שוק של 40.5 מיליון דולר. גון אמר כי "זה צעד משמעותי, הפכנו לחברה של שני מוצרים עבור שוק גדול מאוד. מה שאני לא מבין זה למה קודם החברה נסחרה ב-15 מיליון דולר, לא למה עכשיו היא נסחרת ב-40 מיליון דולר".

גון הוסיף כי החברה "רואה קו מוצרים שיכול להתפתח עבור מחלות נוספות הדורשות שיקום ותמיכה". ברקע, כמה מהמשקיעים ניצלו את ההזדמנות ומימשו אופציות שהיו בידם לרכישת 1.44 מיליון מניות במחיר של 7.5 דולר למניה.

החברה סיימה את 2018 בהפסד של 19.2 מיליון דולר – פחות מהפסדה בשנת 2017 שעמד על 21.9 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות