אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ללא שיפור: הגירעון הממשלתי עמד במאי על 3.8% מהתמ"ג צילום: רויטרס

ללא שיפור: הגירעון הממשלתי עמד במאי על 3.8% מהתמ"ג

הגירעון ממשיך להיות גבוה, ועמד במאי על 3.8% מהתמ"ג כמו באפריל שקדם לו. הגירעון עומד כעת על 51 מיליארד שקל, והוא גבוה אף יותר מהתחזיות הקודרות של האוצר שעמדו על 3.6% מהתמ"ג

05.06.2019, 19:02 | אדריאן פילוט

הגירעון הממשלתי בחודש מאי עמד על 3.8% מהתמ"ג - זהו החודש השני ברציפות, כך מדווח היום (ד') משרד האוצר. בסך הכל, מסתכם הגירעון ב-51 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי חוק התקציב, נקבע יעד הגירעון (תקרת הגירעון) על  2.9% מהתמ''ג שהם כ-40 מיליארד שקל - כך שישנה חריגה כעת של כ-12 מיליארד שקל מעבר לתקרה שנקבעה.

משרד האוצר, צילום: גיא אסיאג משרד האוצר | צילום: גיא אסיאג משרד האוצר, צילום: גיא אסיאג

כמו כן, תחזית האוצר המעודכנת ל-2019 מתייחסת לגירעון של 3.6% מהתמ"ג, כך שהגירעון בפועל הוא גבוה יותר מהתחזיות הקודרות של פקידי האוצר עצמם. אלא שזה לא הכל - הנתון שצריך להדאיג את פקידי האוצר הוא התפתחות של משקל ההוצאות וההכנסות ממסים כאחוז מהתמ"ג.

לפי נתוני האוצר, ההוצאה הממשלתית זינקה כבר ליותר מ-29% מהתמ"ג (כ-27% ברוב שנת 2017-2016) כאשר ההכנסות המדינה ממסים כאחוז מהתמ"ג צנחו לרמה של כמעט 25% מהתמ"ג (בסוף 2017 היו קרובות ל-27% מהתמ"ג אחרי שהתקבלו ברשות המסים תקבולים מאקזיטים ומסי דיבידנדים). כלומר, יש כעת פער של כ-4% תמ"ג בין הוצאות להכנסות וזה בדיוק תחזית הגירעון של רוב הכלכלנים בארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
גרעון מצטבר באחריות של כחלון
כחלון אתה בושה לשירות הציבורי, כמה גירעון יצרת ? זה התחיל בבריחה מהתערבות בעניין מתווה הגז לטובת הציבור, בעוד אתה תרמת כספי ציבור לחברך קובי מימון ואחרים. הדחת אנשים ישרים דוברי אמת .הצטרפת לליכוד,ואתה עוף מוזר בליכוד, כחלון המדוזה חסר עמוד שידרה, לאחר שעזב את הליכוד שוב זוחל חזרה עם זנב בין הרגליים......כחלון רימה את בוחריו. צא מהר מהפוליטיקה ותחזור מהר לגבעת אולגה. נוכל גדול.
דוד  |  06.06.19
לכל התגובות