אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
1,200 דירות ייבנו בקריית אליעזר בחיפה

1,200 דירות ייבנו בקריית אליעזר בחיפה

תוכנית הפינוי־בינוי מקודמת על ידי קבוצת ביתא שבה שותף פטריק לנדאו, ששמו נקשר בעבר עם תיווך בעסקאות בינלאומיות

06.06.2019, 08:21 | נמרוד בוסו

קבוצת ביתא, הפועלת בתחום ההתחדשות העירונית, הגישה השבוע לוועדת התכנון המקומית של עיריית חיפה תוכנית פינוי־בינוי לבניית 530 דירות בשכונת קריית אליעזר, במקומן של 120 דירות קיימות.

החברה תקים שלושה בנייני מגורים בני 10 קומות ושלושה מגדלים בני 25 קומות, שיכללו גם 3,000 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים וכ־1,000 מ"ר שטחים ציבוריים. התוכנית מתפרסת על שטח של 12 דונם, בין דרך אלנבי מדרום, דרור ממערב, החותרים מצפון ורוטשילד ממזרח.

תוכנית זו היא אחת מתוך שתיים שמקדמת החברה בחלקה הדרומי של השכונה, בהיקף כולל של כ־1,200 דירות שייבנו במקומן של כ־300 דירות ישנות. הפרויקט רחב ההיקף הוא הפעם הראשונה שאיש העסקים היהודי־בריטי פטריק לנדאו, שותף בקבוצת ביתא, נכנס לפעילות נדל"ן בישראל. בעבר נקשר שמו של לנדאו בתיווך בעסקאות בינלאומיות.

הדמיה של פרויקט פינוי-בינוי בקריית אליעזר בחיפה הדמיה של פרויקט פינוי-בינוי בקריית אליעזר בחיפה הדמיה של פרויקט פינוי-בינוי בקריית אליעזר בחיפה

לדברי מנכ"ל החברה אודי שליין, ההגשה לוועדה בוצעה לאחר תקופה ממושכת של תיאומים בין החברה ובין אגף ההנדסה של העירייה. בתקופה זו רכשה החברה שלושה מבני מגורים, אחד מהם נטוש, בסכום כולל של 14 מיליון שקל. כעת מחזיקה החברה ברוב של למעלה מ־80% הסכמות של בעלי הנכסים בשטח, ומצויה בשלבי החתמתם על חוזי הביצוע.

מתוך שלושת המבנים שרכשה החברה שניים מאוכלסים ואחד נטוש. עד ביצוע ההריסה בעוד מספר שנים, החליטה החברה להשקיע כמיליון שקל בשיפוצו והתאמתו להקמת גן ילדים קהילתי, מועדון לקיום פעילות חברתית ודיור בהשכרה. הקבוצה פרסמה קול קורא לתושבים, ארגונים וקהילות להקמת גן הילדים.

בנוסף לכך מתכוונת החברה לייעד 20 דירות בפרויקט להשכרה ארוכת טווח, זאת באמצעות החברה־הבת קומיוניט. לדברי אחד מנכ"ל חברה, אודי שליין, "יש לקשור בין הפן הפיזי של פיתוח והתחדשות השכונה לפן החברתי והקהילתי. "אנחנו משקיעים המון כדי להרים את החינוך והתרבות בשכונה ולמשוך צעירים לגור בה".

התוכנית השנייה כוללת בניית 670 דירות בשטח של כ־14 דונם במתחם צמוד, בין הרחובות רוטשילד ממזרח והמעפילים ממערב. תוכנית זו, לדברי שליין, מצויה עדיין בשלבי תיאום עם העירייה.

בשתי התוכניות תמהיל דירות מגוון, מדירות 50 מ"ר בנות שני חדרים עד פנטהאוזים. שטח דירה ממוצע הוא כ־100 מ"ר, 20% מהדירות הן קטנות, בנות שניים־שלושה חדרים.

בביתא שותפים מלבד לנדאו, גם עו"ד דניאל פרידלר, שלו עבר במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל, המשמש כיו"ר החברה והאחראי על התחום המשפטי בה, ושליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות