אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו ביקש לדחות את השימוע, היועמ"ש צפוי לסרב צילום: יואב דודקביץ

נתניהו ביקש לדחות את השימוע, היועמ"ש צפוי לסרב

מנדלבליט, שהציע כבר בסוף פברואר לתאם מועד לשימוע לרה"מ והסכים לדחייה של שלושה חודשים מיולי לאוקטובר, צפוי לסרב לבקשה לדחייה נוספת, הפעם עקב הבחירות

05.06.2019, 20:09 | טובה צימוקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש באמצעות פרקליטו לדחות את מועד השימוע שלו, שאמור להתקיים בתחילת חודש אוקטובר, עקב הבחירות שיתקיימו ב-17 בספטמבר. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לסרב לאותה בקשה, לאחר שכבר דחה את השימוע בשלושה חודשים.

מנדלבליט, שהציע לנתניהו לתאם את מועד השימוע כבר בסוף חודש פברואר, הסכים לדחיית המועד מ-10 ביולי, אבל כאמור צפוי לסרב לבקשתו זו של פרקליט ראש הממשלה. לפי ההערכות, נתניהו צפוי להגיש בג"ץ נגד החלטתו של מנדלבליט.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יאיר שגיא היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: יאיר שגיא היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יאיר שגיא

לפני שלושה שבועות פנה פרקליטו של רה"מ, עורך הדין עמית חדד, בבקשה לדחות את השימוע וטען כי היקף חומרי החקירה יחד עם עיסוקיו של רה"מ אינם מאפשרים לעמוד במועד שקצב לו היועץ המשפטי לממשלה.

בנימין נתניהו , צילום: Abir Sultan בנימין נתניהו | צילום: Abir Sultan בנימין נתניהו , צילום: Abir Sultan

"פרק הזמן שניתן לשימוע הוא לא סביר. גם בתיקים שהם קטנים בהרבה, פרק הזמן שניתן לצורך לימוד החומר והכנת טיעון ארוך משמעותית בחודשים רבים", אמר חדד.

פרקליט המדינה שי ניצן אמר בחודש שעבר כי "אין כוונה לקפח את רה"מ ולהקצות לאי כוחו זמן קצר מדי להכנה". עם זאת, ניצן הדגיש כי "אין מקום לדרוש ולצפות כי נתמהמה ונקצה פרקי זמן ארוכים כאשר אין סיבה אמיתית לכך. על יסוד היקף החומר, פרק זמן של שישה חודשים הוא סביר לחלוטין להתכונן לשימוע".

הליך השימוע של נתניהו התעכב בחודשים האחרונים לאחר שעורכי דינו סירבו לאסוף את חומרי החקירה ממשרדו של היועץ המשפטי לממשלה. עם הסדר תשלום שכר הטרחה, עורך הדין חדד אסף את החומרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות