אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית ת"א: איי.די.או צנחה ב-11%, טבע בלטה לחיוב צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שלילית ת"א: איי.די.או צנחה ב-11%, טבע בלטה לחיוב

המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.3%; מדד הבנקים איבד 0.6% בהובלת דיסקונט שנפל ב-2%; טבע עלתה ב-1% במחזור אדיר של 259 מיליון שקל; ויקטורי התחזקה ב-3% אחרי שנודע כי בעל השליטה רכש מחצית ממיזם קנאביס רפואי ושילם על כך במניות הרשת

06.06.2019, 17:30 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - הבורסה ננעל בירידות שערים: המדדים ת"א 35 ות"א 125 נסוגו ב-0.3%, מדד הבנקים ירד ב-0.6% בהובלת בנק דיסקונט שאיבד 2% מערכו. עוד במסחר: רוכשת פרוטרום איי.אפ.אפ בלטה עם זינוק של 4%, טבע שעלתה ב-1% ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה - 259 מיליון שקל, וחברת הנדל"ן איידיאו בלטה בצד השלילי עם נפילה של 11%.

14:05 - איתמר מדיקל קופצת ב-4.2% אחרי שמכשיר שלה לבדיקה ביתית דום נשימה בשינה קיבל את אישור ה-FDA. מדובר במכשיר ה-WatchPAT One של החברה שמיועד לשימוש חד פעמי, גירסה חדשנית למכשיר רב פעמי שמתבסס על טכנולוגיית ה-WatchPAT של החברה לבדיקת דום נשימה בשינה. המכשיר החדש מסנכרן את הנתונים בזמן אמת לטלפון הסלולרי באמצעות אפליקציה ייעודית, בעוד שהמכשיר הקודם אוגר את הנתונים ורק בדיקה במעבדה יכולה לחלץ מתוכו את המידע. עלות המכשיר החדש היא כ-100 דולר ומנגישה אותו לקהל נוסף, לעומת המכשיר הרב פעמי שעולה 5,000 דולר.


11:25 -
שיכון ובינוי מתחזקת ב-1.4%, כשברקע החברה החליטה לקצץ משמעותית את שכרם של היו"ר תמיר כהן ושל המנכ"ל היוצא משה לחמני. לאחר המלצת חברת הייעוץ אנטרופי למוסדיים, כהן יקבל שכר בעלות שנתית של 15.6 מיליון שקל ולא של 25 מיליון שקל שהוצעה במתווה הקודם, לחמני יקבל 10.2 מיליון שקל במקום 12.2 מיליון שקל.

 

9:45 - הבורסה פותחת את יום המסחר האחרון של השבוע במגמה חיובית - ת"א 35 מטפס ב-0.3%, ת"א 125 עולה ב-0.2%. ויקטורי קופצת ב-
2.9% אחרי שהודיעה על כניסה לתחום הקנאביס. בעלי רשת הקמעונאות אייל רביד יחבור למשפחת קומרז מכפר אחים להקמת חוות קנאביס במושב כפר אחים. תמורת מחצית מהמיזם ישלם רביד 20 מיליון שקל במניות ויקטורי, שהן כ-2.5% מהון המניות של הרשת. IFF מובילה את מדד הדגל ת"א 35 ומטפסת ב-3.6%, טאואר נחלשת ב-1.4% בתחתית המדד.

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו האחרון של שבוע המסחר על רקע הנעילה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט. 

אתמול, המסחר ננעל במגמה חיובית כאשר המדדים ת"א 35 ות"א 125 התחזקו ב-0.3%. מניית דיסקונט ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה ונחלשה ב-0.5% על רקע פרישת המנכ"לית, מוקדם יותר במהלך היום נסחרה דיסקונט בירידה של 3.5%. אלוני חץ ננעלה בתחתית ת"א 35 ואיבדה 4.1% מערכה על רקע מכירת המניות של דודי ורטהיים, כיל הובילה את מדד הדגל וקפצה ב-4.3%.

לדברי הכלכלן הראשי של מיטב דש, הליכה לבחירות חדשות מוסיפה אי וודאות בנוגע לגורלו של הגירעון התקציבי שלפי הדיווחים צפוי להגיע ל-4% בחודש מאי.

"הממשלה החדשה צפויה לקום במחצית השנייה של חודש נובמבר. אם היא תרצה להעלות את המסים הישירים, תהיה חייבת לעשות זאת עד סוף השנה. את המע"מ אפשר לשנות בכל עת. הסיכויים של משה כחלון לחזור למשרד האוצר פוחתים ככל הנראה, מה שדווקא משפר סיכוי לטיפול בגירעון. לעומת זאת, העלויות של ההסכמים הקואליציוניים שפורסמו בתקשורת, דווקא מגדילים את הסיכון אם התסריט של הרכבת הקואליציה אם התהליך שהיה יחזור על עצמו. גורם אי וודאות נוסף מהווה החרפת מלחמת הסחר בעולם והשפעתה על כלכלת ישראל. עדיף שאם הממשלה תידרש להגיב זאת לא תהיה ממשלת מעבר לפני הבחירות", הוסיף.

בורסת תל אביב, צילום: אוראל כהן בורסת תל אביב | צילום: אוראל כהן בורסת תל אביב, צילום: אוראל כהן


 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות