אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה רחמני מנסה לא להרגיז את אנטרופי? צילום: עמית שעל

למה רחמני מנסה לא להרגיז את אנטרופי?

הסיבה לריצוי נובעת מהעובדה שחשוב לרחמני לא להתעמת עם המוסדיים, שמערכת יחסיו איתם בחברה היא לטווח ארוך, וגם בשל העובדה שבהליך אישור שכרו של פוגל כיו"ר עשויה להיות להמלצת אנטרופי להיות משקל רב, שכן בהצבעה זו מצביעים רק בעלי מניות המיעוט

06.06.2019, 08:26 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי עושה פליק פלאק לאחור: ביום שלישי האחרון המליצה לגופים שנמנים עם לקוחותיה ומחזיקים במניות איילון אחזקות — בעלת השליטה באיילון ביטוח — להתנגד להצעת בעל השליטה לוי רחמני למנות דירקטורים חדשים לחברה. בכך, בעצם, בחרה אנטרופי צד בסכסוך, שכבר הגיע לסיומו, שכן אחד מאותם דירקטורים הוא היו"ר לשעבר של מגדל אהרון פוגל, שאותו מייעד רחמני להיות מחליפו של היו"ר הנוכחי שלמה גרופמן.

קראו עוד בכלכליסט

אבל אתמול שינתה אנטרופי את דעתה והמליצה לתמוך במינוי הדירקטורים מטעם רחמני. הסיבה לשינוי לא נעוצה בכך שאנטרופי כבר לא חושבת שהדחת גרופמן בידי רחמני אינה משרתת את טובת כלל בעלי המניות, אלא רק את טובתו של בעל השליטה. הסיבה היא שרחמני התחייב בפני חברת הייעוץ ששניים מתוך שלושת הדירקטורים שימונו מטעמו — יורם שי ואסתר דלאל — יוגדרו כדירקטורים בלתי תלויים. כלומר, הוא לא יוכל לחדש את כהונתם כל שנה.

על פניו, לא היתה לרחמני סיבה לנסות לרצות את אנטרופי, שכן להמלצתה לא היה משקל ממילא. זאת משום שבהצבעה נדרש רוב רגיל, דבר שאומר כי רחמני לבדו מכריע, משום שהוא מחזיק ב־67% ממניות החברה. הסיבה לריצוי נובעת מהעובדה שחשוב לרחמני לא להתעמת עם המוסדיים, שמערכת יחסיו איתם בחברה היא לטווח ארוך, וגם בשל העובדה שבהליך אישור שכרו של פוגל כיו"ר עשויה להיות להמלצת אנטרופי להיות משקל רב, שכן בהצבעה זו מצביעים רק בעלי מניות המיעוט.

לוי רחמני מייסד ובעלים חברת הביטוח איילון, צילום: נמרוד גליקמן לוי רחמני מייסד ובעלים חברת הביטוח איילון | צילום: נמרוד גליקמן לוי רחמני מייסד ובעלים חברת הביטוח איילון, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות