אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כמו בתמ"א": הום דיזיין סגולה מתרחב ב-4,000 מ"ר צילום: ארד לוקסנבורג

"כמו בתמ"א": הום דיזיין סגולה מתרחב ב-4,000 מ"ר

אזור התעשייה סגולה בפתח תקווה ממשיך לצמוח עם תוספת משמעותית של שטח מסחרי למרכז לעיצוב הבית. "המתחם עבר שדרוג ללא היכר במהלך העשור האחרון ומוביל את דגל החדשנות בעיר"

07.06.2019, 09:28 | יוליה אוחיון
מתחם הום דיזיין סגולה מותח פנים: בימים אלה נשלמת בנייתם של 4,000 מ"ר חדשים על גג המרכז המסחרי הענק שבפאתיה הצפוניים של פתח תקוה. הקומות החדשות יתווספו ל-7,000 מ"ר הקיימים במתחם עיצוב הבית, וכולן כבר שווקו בהצלחה והושכרו לרשתות עסקיות המבקשות לפעול במקום.

באזור פתח תקוה יש כיום שלושה אזורי תעשייה מרכזיים: אזור תעשייה קריית אריה, אזור רמת סיב ואזור תעשייה סגולה. הרחבתו של המתחם מצטרפת לעבודות השדרוג המשמעותית שעבר בעשר השנים האחרונות אזור התעשייה כולו, אשר הנגישו והתאימו אותו לצורכי האוכלוסייה בעיר.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

המרכז, בבעלות עורכי הדין מאיר (מישל) ארד ואלון לוקסנבורג, נרכש על ידי השניים ב-2006 ונבנה במספר שלבים אשר תוכננו מראש, כאשר שלב הבנייה הראשון נשלם ב-2010. מהיכרותם עם תחום המקרקעין וזכויות הבנייה בערים השונות, מימשו הבעלים את תוספת הזכויות, מהלך שגור בתחום הנדל"ן למגורים אך פחות נפוץ במבנים מסחריים.

עו"ד אלון לוקסנבורג , צילום: ארד לוקסנבורג עו"ד אלון לוקסנבורג | צילום: ארד לוקסנבורג עו"ד אלון לוקסנבורג , צילום: ארד לוקסנבורג

מעצבים את העיר

עורכי הדין מאיר ארד ואלון לוקסנבורג הם השותפים המנהלים של משרד עורכי הדין ארד לוקסנבורג ושות' המתמחה בעסקות מקרקעין. המשרד הוא מהמובילים בליווי יזמים ובעלי דירות בעסקות תמ"א 38 ומיזמי התחדשות עירונית. בכובעם הנוסף השניים הם הבעלים של חברות השקעות העוסקת בייזום, פיתוח, הקמה והפעלה של מרכזים מסחריים.

ב-2006 רכשו השניים קרקע באזור התעשייה סגולה בשותפות עם משפחת איתני, בעלי קבוצת כרמל ביזנס וביתילי. בסוף 2010 השלימו את בניית המרכז המסחרי המוכר בעיר – הום דיזיין סגולה.

שלבי הבנייה במרכז המסחרי כללו בשלב הראשון מבנה בשטח בנוי של כ-7,000 מ"ר, המשמש מרכז לעיצוב הבית וסטיילינג. המרכז מאוכלס על ידי שוכרי עוגן איתנים מרשתות ארציות מובילות דוגמת ביתילי, כרמל, אורבן, נגב קרמיקה, עמינח, טרקלין חשמל, אמריקן קומפורט, ד"ר גב ומותגים נוספים.

לצד סניפי רשתות עיצוב שונות, במרכז המסחרי סניפים של רשתות גדולות מתחומים נוספים כגון סופר פארם ובנק לאומי, וכן סניף של רשת בתי הקפה הארצית מאפה נאמן. כל אלה הופכים את המתחם השוקק למוקד קניות ופנאי מוביל בעיר ובסביבותיה.

עו"ד מישל ארד, צילום: ארד לוקסנבורג עו"ד מישל ארד | צילום: ארד לוקסנבורג עו"ד מישל ארד, צילום: ארד לוקסנבורג

על גגות פתח תקווה

בדומה לעסקות תמ"א 38 שארד ולוקסנבורג מלווים, הכוללות תוספת שטח על גגות בניינים בתל אביב, גם במרכז המסחרי בסגולה נוצלו זכויות בנייה קיימות. התוספת כוללת שתי קומות נוספות על גג המרכז הקיים בגודל של כ-4,000 מ"ר, תוך התחברות לתשתיות קיימות.

לדברי לוקסנבורג, כבר משלב העלייה לקרקע תוכנן המבנה לשאת קומות נוספות מתוך מחשבה מוקדמת שבשלב מאוחר יותר אכן ימומשו זכויות הבנייה על גג הבניין. הוא מוסיף כי גם כאשר מתוכנן מהלך כזה שנים רבות מראש, שלב הביצוע הוא מורכב ומאתגר מאותן הסיבות שכל כך קשה לבצע תוספת בנייה על גגות קיימים של בנייני מגורים: "בסופו של דבר מדובר במבנה מסחרי קיים ומאוכלס על ידי שוכרים מסחריים המפעילים בו בתי עסק וחנויות. הליך הבנייה חייב להשתלב באופן שהפגיעה בפעילות השוטפת של המרכז המסחרי תהיה קטנה ככל הניתן".

השטחים החדשים הושכרו זה מכבר והשוכרים החדשים נערכים בהם כעת לפתיחה תוך יצירת התאמות פרטניות. בין השוכרים הנערכים להקמת סניף חדש ניתן למצוא את חברת כרמל פלור דיזיין מקבוצת כרמל אחזקות, השוכרת קומה שלמה ומבצעת עבודות נרחבות להתאמת המבנה לצורכיה; וכן את "Icon Fitness" מבית רשת מכוני הכושר "הולמס פלייס", שנערכת לפתיחת סניף גדול ומרשים בקומה העליונה של המבנה.

השוכרים החדשים במתחם מרחיבים את מנעד השירותים שיספק המרכז ללקוחות המבקרים. בכך הום דיזיין סגולה מיישר קו עם המגמה הרווחת כיום של מרכזים מסחריים המאגדים את כלל הצרכים של המבקרים במקום אחד.

מתחם הום דיזיין סגולה. פגיעה קטנה ככל האפשר בפעילות השוטפת , צילום: ארד לוקסנבורג מתחם הום דיזיין סגולה. פגיעה קטנה ככל האפשר בפעילות השוטפת | צילום: ארד לוקסנבורג מתחם הום דיזיין סגולה. פגיעה קטנה ככל האפשר בפעילות השוטפת , צילום: ארד לוקסנבורג

שלמה בנימין, העומד בראש מנהלת אזורי התעשייה של העיר פתח תקווה, בירך על המהלך: "אזור התעשיה סגולה עבר שינוי ושדרוג ללא היכר במהלך העשור האחרון. הום דיזיין סגולה הוא מהמרכזים הראשונים שהוקמו באזור התעשייה לאחר הסדרת השימושים המסחריים במקום ונושאים את דגל החדשנות וההצלחה כחלק מפיתוח אזור התעשייה והעיר. אנו גאים בהצלחתם ובהצלחתנו גם יחד".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו