אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה בלידר טירפד את דרישת מור בית השקעות לדון בחלוקת מניות אטראו כדיבידנד צילום: תומי הרפז

בלעדי

בעל השליטה בלידר טירפד את דרישת מור בית השקעות לדון בחלוקת מניות אטראו כדיבידנד

במור המחזיקים 10% מלידר דרשו מדירקטוריון לידר לדון באפשרות חלוקת המניות במטרה להציף ערך לבעלי המניות אך הקרן שמחזיקה בשליטה הצביעה נגד הבדיקה; אם הצדדים לא יגיעו להסכמה במור עשויים להתנגד לשכר היו"ר צחי אפלויג שיובא לאישור בעלי מניות המיעוט בספטמבר

06.06.2019, 14:44 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המאבק בין בית ההשקעות מור ללידר השקעות שבה מחזיק בית ההשקעות 10% הגיע למימדים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

באסיפת בעלי המניות שהתקיימה היום (ה') הצביעה בעלת השליטה בלידר, קרן ATE המנהלת את עיזבון דן דוד המנוח, להתנגד לדרישת בית ההשקעות לחייב את הדירקטוריון לבצע בחינה של אפשרות חלוקת מניות חברת הבת אטראו שוקי הון כדיבידנד בעין לבעלי המניות.

יו"ר לידר צחי אפלויג, צילום: איה בן עזרי יו"ר לידר צחי אפלויג | צילום: איה בן עזרי יו"ר לידר צחי אפלויג, צילום: איה בן עזרי

       

אטראו שוקי הון מחזיקה ב-50% ממניות ילין לפידות. במור טוענים כי השווי שבו נסחרת לידר השקעות מגלם דיסקאונט עמוק על שווי נכסיה וכדי לבצע הצפת ערך יש לחלק את מניות אטראו כדיבידנד בעין כך שמור יחזיקו ישירות באטראו ולידר, שיתר הפעילויות שלה מפסידות, תהפוך לחברה אחות שלה.

הרוב שנדרש באסיפה היה רוב רגיל ולמרות שכל בעלי מניות המיעוט מהציבור תמכו בדרישת מור המהלך טורפד על ידי בעל השליטה.

יו"ר לידר צחי אפלויג הבהיר באסיפה כי ממילא אין ללידר רווחים הראויים לחלוקה, ולכן חלוקה כזו בלתי אפשרית. עם זאת, טען אפלויג כי למרות התנגדותם הדירקטוריון בכל זאת ידון לפנים משורת הדין בבקשה. חשוב להדגיש כי גם אם אין רווחים ראויים לחלוקה ניתן לאשר דרך בית המשפט הפחתת הון שתאפשר את המהלך.

במור שמיוצגת על ידי עו"ד גיא גיסין לא מתכוונים לוותר. בספטמבר הקרוב צפויה לידר להביא לאישור האסיפה את תנאי העסקתו של אפלויג בלידר בעלות שנתית של כ-1.1 מיליון שקל וכאן כבר נדרש רוב של בעלי מניות המיעוט. כך למור יש מנוף על אפלויג בדמות טרפוד שכרו.

בנוסף, במור שוקלים לפנות לרשות ניירות ערך שתבחן אם לא נכון היה לסווג את בעל השליטה כבעל עניין אישי כתוצאה מדמי הניהול שמשתכרים מנהלים של בעל השליטה בחברות לידר ואטראו, בזכות האחזקה של לידר באטראו.

בלידר מבהירים שדיבידנד לא יעבור את מבחן החלוקה של חוק החברות שכן לחברה חוב למחזיקי האג"ח (שברבע מהן מחזיק מור) של כ-100 מיליון שקל שיש לשלם עד 2020, ולכן חלוקה לא תעמוד במבחן כושר הפירעון. טענה זו עדיין לא מסבירה מדוע להתנגד לדיון בנושא בדירקטוריון ולנסות לחפש לכך פתרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות