אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקולנד בדרך למכירת 80% ממניותיה לפי שווי של 23 מיליון דולר צילום: שטארסטוק

אקולנד בדרך למכירת 80% ממניותיה לפי שווי של 23 מיליון דולר

העיסקה נמצאת בבדיקת נאותות בין אקולנד לרוכשת - חברת האחזקות האמריקאית פרופייל סולושיינס; אמיר וייל, מייסד ומנכ"ל אקולנד: "שוק הקנאביס בקליפורניה הוא הגדול בעולם, ונהיה אחת החברות המובילות בו"

06.06.2019, 15:21 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הקנאביס הישראלית אקולנד גרופ, הפועלת לגידול, ייצור ומכירת קנאביס לצרכי פנאי בקליפורניה ארה"ב, עתידה להימכר לחברת פרופייל סולושיינס (Profile Solutions) האמריקאית לפי שווי של 22.87 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט


פרופייל היא חברת אחזקות אמריקאית ונסחרת בבורסת ה-OTC בניו יורק בשווי 235.4 מיליון דולר.  פרופייל נכנסה לתחום הקנאביס כמפיצת מוצרי CBD (קנבינואידים) בקליפורניה, וכעת מבקשת לרכוש 80% ממניות חברת הבת של אקולנד גרופ תמורת 18.3 מיליון דולר. הצדדים נמצאים כיום במהלך בדיקת נאותות הדדית.

קנאביס, צילום: גטי אימג קנאביס | צילום: גטי אימג'ס קנאביס, צילום: גטי אימג

         

אקולנד הוקמה בתחילת שנת 2018 ומחזיקה ב-240 דונם קרקע חקלאית לגידול קנאביס, ש-232 מהם עדיין ממתינים להגדלת הרישיונות על ידי המדינה. היא מגדלת קנאביס לצרכי פנאי בשתי חוות הפרוסות על שמונה דונם בצפון קליפורניה.

החברה מחזיקה במפעל קנאביס בסן פרנסיסקו ומוכרת את התוצרים שלה לדיספנסרים (חנויות קטנות לממכר קנאביס) וללקוחות קצה באמצעות רישיון המשלוחים שבידה. במסגרת העיסקה עם פרופייל היא נדרשת לספק הוכחה ל-6 מיליון דולר מזומן שהושקעו בפעילותה.

אם העיסקה תצא לפועל, תשקיע פרופייל, לצד הרכישה, 5 מיליון דולר באקולנד תוך חצי שנה, ותמשיך להעסיק את הנהלת החברה וצוות העובדים.

המייסדים - המנכ"ל אמיר וייל, היועץ המשפטי עו"ד אסף גילר והיו"ר אביעד שייביץ - ידוללו מ-65% אחזקה כוללת כיום, לכ-6.6% אחזקה כל אחד. אם העסקה תצא לפועל המייסדים יהנו מאקזיט של 3.4 מיליון דולר לכל אחד.

וייל אמר לכלכליסט כי "השוק האמריקאי משתנה ועל החברות להשתנות איתו. העיסקה עם פרופייל מבטאת ערך של למעלה מ-400% להשקעה הראשונית שלנו בחברה, וגם אנחנו וגם המשקיעים שלנו מרוצים מכך. השוק בקליפורניה עתיד לעבור קונסולידציה, והחברה תהיה אחת הגדולות והמובילות בו. קליפורניה היא השוק הכי גדול בעולם, אך אנו מתכוונים להיכנס לשווקים נוספים בארה"ב כמו ניו יורק ופלורידה, לאחר שיעברו לגליזציה מלאה".

קליפורניה העבירה לגליזציה של קנאביס לצרכי פנאי בשנת 2017 והפכה לשוק הקנאביס הגדול בעולם, בו נמכרו 2.5 מיליארד דולר מוצרי קנאביס חוקיים בשנת 2018, בהשוואה ל-1.5 מיליארד דולר בשוק הקנאביס הוותיק של קולורדו ומיליארד דולר בוושינגטון.

פרופייל פירסמה תחזית שלפיה עד שנת 2022 צפוי שוק הקנביס בקליפורניה לעלות ל-7.7 מיליארד דולר, לעומת 2.5 מיליארד דולר ב-2018. דן אורן, המנכ"ל הישראלי של פרופייל, מסר בהודעת החברה, כי "רכישת אקולנד מסייעת לפרופייל להכניס רגל לשוק הקנאביס הגדול ביותר בארה"ב, עם שילוב של ניסיון, צוות ניהול, ומיקומים אסטרטגיים, שיהוו עבורנו יתרון תחרותי, ויאפשרו לתת ערך לבעלי המניות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות