אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות מבקשת צו מניעה נגד גני התערוכה: ניסתה לסכל את התאגדות העובדים צילום: כאן תאגיד

ההסתדרות מבקשת צו מניעה נגד גני התערוכה: ניסתה לסכל את התאגדות העובדים

לטענת ההסתדרות, בעלי תפקידים בחברת הירידים והקונגרסים - תאגיד עירוני של עיריית תל-אביב - תלו שלטים כנגד ההתארגנות, הפעילו לחצים על עובדים ואיימו עליהם; בהסתדרות דורשים פיצוי בסך 1.12 מיליון שקל

06.06.2019, 16:43 | בילי פרנקל

ההסתדרות הגישה היום (ה') לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בקשה לצווי מניעה כנגד חברת הירידים והקונגרסים בישראל (גני התערוכה – EXPO תל-אביב), תאגיד עירוני של עיריית תל-אביב, בטענה להפרות תנאי העובדים וניסיון לסכל את התאגדותם בניגוד לחוק. בתביעה דורשת ההסתדרות להורות לחברה להפסיק להתערב במהלך ההתארגנות, וכן לפצותה ב-1.12 מיליון שקל, בטענה לשורת הפרות הדין.

קראו עוד בכלכליסט

אולם האירוויזיון במתחם EXPO, צילום: איי אף פי אולם האירוויזיון במתחם EXPO | צילום: איי אף פי אולם האירוויזיון במתחם EXPO, צילום: איי אף פי

צעדים אלו מצטרפים לסכסוך עבודה שהכריז ארגון העובדים מוקדם יותר השבוע בקרב עשרות עובדי החברה, בטענה לסירוב מצידה להכיר בהתאגדותם בהסתדרות ולנהל מו"מ על תנאי העסקתם, וכן בטענה לנקיטת פעולות לסיכול ההתארגנות, בניגוד לחוק.

בין השאר, כך נטען, בעלי תפקידים בחברה פעלו לתליית שלטים נגד ההתארגנות ולהפעלת לחצים על העובדים לבטל את הצטרפותם; נטען גם לאיומים שהושמעו כלפי העובדים, לפיהם השתתפותם בכינוסים תוביל להפסקת עבודתם באותו יום, עבורו לא יקבלו שכר. עוד נטען בתביעה, כי המנכ"ל התערב וצילם את העובדים ששוחחו עם נציגי הוועד, באופן שעורר בהם חשש.

עובדי חברת הירידים והקונגרסים התאגדו לאחרונה במטרה לשפר את תנאי העסקתם. בין היתר מלינים העובדים כי שכרם נשחק ולא הועלה בשנים האחרונות, וכי החברה מכניסה עובדי קבלן חיצוניים שיבצעו את מטלותיהם. עוד הם טוענים, כי לא קיבלו תגמול מספק עבור פעילותם המוגברת בזמן ההכנות לאירוויזיון שנערך בחודש שעבר באתר, כאשר סגירת חלק גדול מהאתר למשך זמן ממושך במהלך ההכנות אף גרמה לפגיעה בשכרם של העובדים המתבססים על מכירות ושיווק של ירידים ותערוכות במתחם.

ההסתדרות מיוצגת בהליך המשפטי על ידי ראש הלשכה המשפטית עו"ד חנה שניצר ועו"ד ענת גוטמן מהלשכה המשפטית. התאגדות עובדיEXPO תל-אביב מלווה על ידי האגף להתאגדות עובדים וההסתדרות במרחב תל-אביב.

מ-EXPO נמסר בתגובה: "זכות ההתאגדות היא זכות המוקנית לכל עובד, ואנו כמובן מכבדים את זכות ההתארגנות של עובדינו. החברה קיבלה את הבקשה שהגישה הסתדרות העובדים הכללית לבית הדין האזורי לעבודה. תגובתה של החברה תוגש לבית הדין כמתחייב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות