אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר המיזוג במגזר החרדי: רשת נתיב החסד רוכשת את בר-כל צילום: עמית שעל

אושר המיזוג במגזר החרדי: רשת נתיב החסד רוכשת את בר-כל

רשות התחרות התנתה את המיזוג בכך שנתיב החסד תמכור ארבעה סניפים - שלושה בבני ברק ואחד ברכסים; הרשת הממוזגת תמנה 70 סניפים

06.06.2019, 18:21 | נורית קדוש

מיזוג נוסף בשוק קמעונאות המזון והפעם ברשתות הפונות למגזר החרדי. הממונה על התחרות אישרה היום את העסקה שבמסגרתה רוכשת רשת נתיב החסד את רשת בר-כל, בכפוף למכירת ארבעה סניפים.

קראו עוד בכלכליסט

מרשות התחרות נמסר כי בחינת המיזוג העלתה שנתיב החסד ובר-כל מתחרות זו בזו בתחום המכירה הקמעונאית של מזון ומוצרי צריכה בשמונה יישובים והן פונות בעיקר לאוכלוסייה מהמגזר החרדי-דתי.

הממצאים העלו חשש לפיו הרשת הממוזגת תהיה בעלת נתח שוק משמעותי בכמה אזורים בבני ברק וביישוב רכסים, ולפיכך המיזוג עלול להביא לפגיעה בתחרות ובצרכנים באותם אזורים, בייחוד עבור צרכנים שאין ברשותם כלי רכב.

רשת השיווק בר כל, צילום: עמית שעל רשת השיווק בר כל | צילום: עמית שעל רשת השיווק בר כל, צילום: עמית שעל

לכן, הוחלט לאשר את העסקה בכפוף למכירת שלושה סניפים בבני ברק וסניף אחד ביישוב רכסים לרוכש או רוכשים שאינם קשורים לחברות המתמזגות, ויש להם היכולת להפעיל את הסניפים שימכרו על מנת להתחרות בחברות המתמזגות.

עוד נקבע כי התנאים מחייבים שהמיזוג לא ייצא לפועל טרם מכירת החנויות ("fix it first").

עוד קבעה הרשות תנאים שנועדו להבטיח שהקונה שירכוש את הסניפים ימשיך להפעילם למשך פרק זמן משמעותי, לרבות התחייבות לפיצוי מוסכם בגין הפרת ההתחייבות להפעלת הסניפים. זאת למרות שתנאי מסוג זה שנקבע בעסקת מכירת ניו פארם לשופרסל, לא מנע מהקונים של הסניפים שהוחרגו מהעסקה, לסגור אותם כעבור כשנה.

רשת נתיב החסד מונה כ-25 סניפים בפריסה ארצית ומחזיקה גם מותג פרטי בכשרות מהודרת, תשלש את גודלה בעקבות העסקה ותמנה כ-70 סניפים.

נתיב החסד נמצאת בבעלות שמואל אטיאס, ובר-כל - בבעלות הרב מנחם כרמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות