אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"וואווי חייבת לשפר את תקנות האבטחה הירודות שלה" צילום: עומר כביר

"וואווי חייבת לשפר את תקנות האבטחה הירודות שלה"

ענקית הטכנולוגיה הסינית התחייבה להשקיע מעל 2 מיליארד דולר לטפל בבעיות האבטחה שנתגלו במערכות שלה, אך ציינה שהמאמץ עלול להיארך עד חמש שנים. בכיר במרכז אבטחת הסייבר הלאומי של בריטניה: "אובייקטיבית האבטחה שלהם גרועה יותר, הסטנדרטים בוואווי ירודים"

07.06.2019, 14:19 | שירות כלכליסט

מומחה אבטחת סייבר בריטי מזהיר כי וואווי חייבת לשפר את תקנות האבטחה ה"ירודות" שלה, שנמוכות משל יריבותיה. וואווי נמצאת לאחרונה תחת מתקפה בראשות ארה"ב, שהממשל שם מאשים כי ממשלת סין משתמשת בציוד הטלקום של החברה למטרות ריגול על מדינות אחרות. בעקבות זאת, בבית הלבן קוראים לבנות הברית למנוע שימוש בציוד הרשתות מדור חמישי של החברה (5G).

קראו עוד בכלכליסט

גורמי ביטחון בריטיים העלו כבר חששות בנוגע לרמת האבטחה של הציוד, אך טענו כי יוכלו לנהל את הסיכונים וכי לא נתקלו בשום ראיות לריגול. בוואווי מכחישים את ההאשמות. בכל זאת, באפריל החליטה הממשלה הבריטית למנוע מוואווי לקחת חלק בבניית חלקי הליבה של רשתות הדור החמישי העתידיות.

חנות של וואווי בבייג חנות של וואווי בבייג'ינג | צילום: רויטרס חנות של וואווי בבייג

"וואווי כחברה בונה דברים בצורה שונה מהחברות המערביות. אחת הסיבות לכך קשורה למהירות שבה התרחבה החברה, וסיבה אחרת יכולה להיות קשורה להבדלים התרבותיים, מי יודע", אמר לגרדיאן איאן לוי, המנהל הטכני של מרכז אבטחת הסייבר הלאומי של בריטניה.

"מה שלמדנו כתוצאה מכך, הוא שאובייקטיבית האבטחה שלהם גרועה יותר, ועלינו להתמודד עם זה", אמר במהלך כנס בנושא בלונדון. "אף אחד לא מושלם", הוסיף בתשובה לשאלה כיצד משתווה וואוי למתחרים. "הסטנדרטים בוואווי ירודים, אצל האחרים הם פחות ירודים".

בוואווי התחייבו להשקיע מעל 2 מיליארד דולר לטפל בבעיות האבטחה שנתגלו במערכות שלה, אך ציינו כי המאמץ עלול להיארך עד חמש שנים. עם זאת, לוי טוען כי לא ראה עדיין פעולות מצד החברה הסינית. "השקת תכנית שאפתנית שנוכל לדבר עליה בציבור תהיה דבר טוב", הציע. "למען ההגינות, מצפה להם עבודה רבה, ואני חושב שהם מודעים לכך", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות