אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח תעסוקה מאכזב בארה"ב: 75 אלף משרות בלבד נוספו במאי צילום: בלומברג

דו"ח תעסוקה מאכזב בארה"ב: 75 אלף משרות בלבד נוספו במאי

התחזיות עמדו על תוספת גבוהה בהרבה של 185 אלף משרות חדשות בחודש שעבר. האבטלה נותרה על כנה בשיעור של 3.6%. משרד העבודה האמריקאי עדכן כלפי מטה את תוספת המשרות באפריל ובמרץ. השכר הממוצע לשעה עלה ב-6 סנט, שעות העבודה השבועיות נותרו ללא שינוי

07.06.2019, 15:31 | שירות כלכליסט

לכלכלה האמריקאית נוספו במאי 75 אלף משרות חדשות, כך עולה מדו"ח התעסוקה שפרסם היום (ו') משרד העבודה האמריקאי. הדו"ח גם עדכן כלפי מטה את מספר המשרות החדשות שנוצרו בשני החודשים קודם לכך, מה שמחזק את הסימנים לכך שהכלכלה מאטה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח, שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 3.6%. התוספת של המשרות הייתה נמוכה מהתחזיות, שציפו להוספה של 185 אלף משרות חדשות בחודש שעבר. לפי העדכון, בחודש אפריל נוספו לכלכלה האמריקאית 224 אלף משרות חדשות לא 263 אלף כפי שדווח במקור, בעוד שבמרץ המספר הצטמצם ל-153 אלף מ-189 אלף משרות חדשות.

עוד עולה מהדו"ח כי השכר הממוצע לשעה עלה ב-6 סנט, שהם 0.2% ל-27.83 דולר. כמו כן, שעות העבודה הממוצעות בשבוע נותרו ללא שינוי על 34.4 שעות. לפי הדו"ח, שיעור האבטלה נותר כאמור ללא שינוי על 3.6%, השיעור הנמוך בותר מזה 49 שנים.

הנתונים מחודש מאי הם הנמוכים ביותר מאז פברואר. הבנק הפדראלי המרכזי כבר רמז כי ישקול לבצע הורדות ריבית במקרה של חולשה בכלכלה, והאנליסטים מציינים כי דו"ח התעסוקה הנוכחי קרוב לוודאי שיהווה גורם משמעותי בקבלת ההחלטות.

"בסך הכל הכלכלה נמצאת במצב פגיע", הגיבה לינדזי פיזה, כלכלנית ראשית בבנק ההשקעות סטיפל. "אנחנו עדיין מדברים על צמיחה יציבה בתחילת השנה, אבל זה כבר הפך למה שמשתקף מהמראה האחורית. שם המשחק עכשיו הוא חוסר ודאות".

 

מובטלים (ארכיון), צילום: shutterstock מובטלים (ארכיון) | צילום: shutterstock מובטלים (ארכיון), צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות