אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיחות ספאם? בארה"ב פועלים נגד המפגע שמטריד את הצרכנים צילום: שאטרסטוק

שיחות ספאם? בארה"ב פועלים נגד המפגע שמטריד את הצרכנים

ועדת התקשורת הפדראלית אישרה חוקים חדשים שיקלו על חברות הטלפון וספקיות הסלולר למנוע שיחות מוקלטות - בדומה לחסימת דואר ספאם; אולם חברות התקשורת לא מחויבות להציע את השירות הרלוונטי בחינם

07.06.2019, 19:16 | שירות כלכליסט
סוף למטרד? הרשויות בארה"ב החלו לפעול נגד מבול השיחות הטלפוניות הספאם שמתקיף את הצרכנים.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת התקשורת הפדראלית (FCC) אישרה חוקים חדשים שיקלו על חברות הטלפון וספקיות הסלולר למנוע שיחות מוקלטות. על פי הרגולציה, חברות הטלפונים יוכלו להשתמש באלגוריתמים ובסריקות של הרשתות כדי לחסום שיחות, בדיוק כפי שבדואר האלקטרוני מסננים הודעות שהן ספאם.

המהלך החדש לא יעצור לגמרי את השיחות, והלקוחות יוכלו לבחור שלא לקחת חלק בתוכנית, אך לפי הרגולטורים הדבר יעזור לצמצם את ההיקף החודשי של שיחות הספאם, שעומד כיום בארה"ב על 5 מיליון. "יש דבר אחד במדינה שלנו היום שמאחד דמוקרטים ורפובליקנים, ליברלים ושמרנים, סוציאליסטים וליברטריאנים, צמחונים וקרניבורים, אוהדי קבוצות כדורסל שונות - וזה שלכולם נמאס מההתקפה הלא רצויה של שיחות מוקלטות", סיכם יו"ר ה-FCC, אג'יט פאי.

חנות של וריזון, צילום: בלומברג חנות של וריזון | צילום: בלומברג חנות של וריזון, צילום: בלומברג

לפי התקנות, חברות הטלפון יידרשו להציע כברירת מחדל את האפשרות לחסום את השיחות. כמו כן, הרגולטור יאפשר לחברות כמו AT&T, וריזון וטי-מובייל להציע ללקוחות את האפשרות לחסום שיחות מכל מספר שלא נמצא ברשימת אנשי הקשר שלהם.

השינויים יעזרו להגדיל את התפוסה של הרשתות ולצמצם את מספר הלקוחות שנופלים קורבן להונאה. אולם, הרגולציה אינה מחייבת את חברות הטלפון להציע את אפשרויות החסימה בחינם.

החברות הגדולות בירכו על המהלך. מווריזון נמסר כי בעקבות זאת תוכל "לספק ללקוחות שלנו את היתרונות של התראות ספאם וחסימות בצורה רחבה יותר".

במקביל, אפל הכריזה השבוע כי מערכת ההפעלה העדכנית של מכשירי האייפון תעניק לבעלי המכשיר את האפשרות לקבל שיחות רק ממספרים ברשימת אנשי הקשר, המיילים וההודעות שלהם, כשכל השאר יועברו ישירות לתא הקולי.

בשנה שעברה הוטל על איש המכירות אדריאן אברמוביץ' ממיאמי קנס שיא של 120 מיליון דולר, לאחר שהואשם כי ביצע 90 מיליון שיחות שיווק מוקלטות ללקוחות ברחבי ארה"ב בניסיון למכור להם יחידות נופש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות