אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלה בצמרת אובר: סמנכ"לי השיווק והתפעול פוטרו צילום: yahoo

טלטלה בצמרת אובר: סמנכ"לי השיווק והתפעול פוטרו

במייל שהועבר לעובדים כתב המנכ"ל קוסרשאהי שהחלטתו נובעת מהצורך לחזק את שליטתו הישירה על חלק מפעילויות הליבה של החברה. עוד הוסיף שהיא מעוניין להיות יותר מעורב בתפעול היומיומי של אובר

08.06.2019, 11:18 | רפאל קאהאן

סמנכ''ל התפעול של אובר, ברני הארפורד, וסמנכ''לית השיווק, רבקה מסינה, יעזבו את תפקידיהם לאלתר, כך על פי דיווח של CNBC אמש (ו'). מדובר בשינוי ארגוני ראשון מאז החברה יצאה להנפקה ציבורית בבורסה לפני כחודש.

קראו עוד בכלכליסט

המנכ''ל, דארה קוסרשאהי, הסביר שמדובר בשינוי מתבקש. במייל שהועבר לעובדים כתב קוסרשאהי שהחלטתו נובעת מהצורך לחזק את שליטתו הישירה על חלק מפעילויות הליבה של החברה. עוד הוסיף שהיא מעוניין להיות יותר מעורב בתפעול היומיומי של אובר.

המנכ"ל קוסרשאהי, צילום: בלומברג המנכ"ל קוסרשאהי | צילום: בלומברג המנכ"ל קוסרשאהי, צילום: בלומברג

הארפורד הודה שבתנאים אלה תפקיד סמנכ''ל התפעול אינו הגיוני ואמר שיישאר עד ה-1 ביולי כדי לדאוג לחפיפה והעברה חלקה של תפקיד לקוסרשאהי. במקביל תחום השיווק הועבר לידיה של ג'יל הייזלבייקר, סמנכ''לית התקשורת והמדיניות הציבורית של החברה. כעת היא גם תתפעל את צוותי השיווק.

הסמנכ''לית שעוזבת, מסינה, הגיעה מקוקה קולה רק בספטמבר שעבר, ושימשה כסמנכ''לית השיווק הראשונה של אובר. על פי הערכות השוק, מסינה הובאה לתפקיד רק כדי להכין את החברה ומחלקת השיווק שלה להנפקה הצפויה. אובר מעולם לא החזיקה בסמנכ''ל שיווק - גם בימי המנכ''ל הקודם - טראוויס קאלניק. מסינה היתה מופקדת על ניקוי התדמית של אובר לאחר סילוקו של קאלניק בידי הדירקטוריון. כעת משהחברה הונפקה ותדמיתה השתפרה - ככל הנראה שתפקידה הסתיים.

סמנכ''ל התפעול לעומת זאת היה תפקיד מפתח בחברה בעבר. אך קוסרשאהי הודיע שמעתה בכירים כגון מנכ''לי חטיבות אובר Eats כמו גם מנהלי הפיתוח העסקי של תחום הנסיעות ידווחו לו ישירות. מה שמייתר את תפקיד סמנכ''ל התפעול שהיה אחראי עליהם בעבר. סיבה נוספת אפשרית לכך שהארפורד סולק היא העובדה שהוא קודם לתפקידו בידי קאלניק באחד מהמהלכים האחרונים שביצע. אך עם זאת הוא גם עבד בעבר עם קוסרשאהי בחברת אקספדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות