אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל"צ מציגה פייק ניוז: "יהודית קרפ טוענת שתעמולת הליכוד דומה לתעמולת גבלס והנאצים" צילום: מיקי אלון

גל"צ מציגה פייק ניוז: "יהודית קרפ טוענת שתעמולת הליכוד דומה לתעמולת גבלס והנאצים"

תחנת הרדיו עיוותה בציוץ בחשבון הטוויטר שלה את דבריה של המשנה ליועמ"ש לשעבר בראיון שנערך אצלם השבוע. בעקבות כך צייץ רה"מ נתניהו ש"נראה שהיא לא הצביעה לליכוד. זאת השוואה הזויה ומסוכנת"; דוברת גל”צ מסרה בתגובה כי הבהרה תינתן במוצאי החג

08.06.2019, 13:27 | אביאור אבו

תחנת גלי צה"ל מייחסת למשנה לשעבר ליועמ"ש, יהודית קרפ, השוואה בין תעמולת הליכוד לתעמולת הנאצית בראשות יוזף גבלס. זאת למרות שקרפ לא עשתה זאת.

קראו עוד בכלכליסט

קרפ, אשר כיהנה במשך 25 שנים כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, התראיינה שלשום (ה') לתוכניתם של ירון וילנסקי וקובי סודרי בגלי צה"ל, "יומן הערב". כאשר נשאלה האם הופתעה מהמינוי של אמיר אוחנה לשר המשפטים ענתה קרפ: "יותר מאשר הופתעתי דוכאתי. אני רוצה לומר שמינו לשר משפטים אדם שמכנה את מערכת המשפט 'כנופיות שלטון החוק'. הוא מודיע שאין חובה לקיים פסקי דין ולא כל חוק צריך לקיים. נותר לקוות שהוא יגיע למשרד המשפטים ויראה את הדברים אחרת". בהתייחסה לפסקת ההתגברות אמרה קרפ: "אין שום דבר לא לגיטימי ברצון למצוא איזונים בין מערכת המשפט לבין הממשלה או הכנסת. מה שלא לגיטימי זה שהצורך באיזונים כפי שמוסברים, מבוסס על תעמולת כזב. אנחנו בעידן הפוסט אמת והפייק ניוז".

מפקד גל"צ, שמעון אלקבץ, צילום: יריב כץ מפקד גל"צ, שמעון אלקבץ | צילום: יריב כץ מפקד גל"צ, שמעון אלקבץ, צילום: יריב כץ

קרפ המשיכה, והפעם נשמע כי קולה מהוסס והיא שוקלת בזהירות את דבריה: "היום אסור להסתיר עבר שחור אבל אני בכל זאת מסתכנת ואומרת, שמייחסים לגבלס, שר התעמולה הנאצי, את האמירה ש'שקר שמספרים פעם אחת נשאר שקר, אבל שקר שמספרים 1,000 פעמים נהיה אמת'. השקר הוא שבג"ץ חותר תחת שלטון החוק וכוח המשילות של העם".

עו"ד יהודית קרפ, צילום: מיקי אלון  עו"ד יהודית קרפ | צילום: מיקי אלון עו"ד יהודית קרפ, צילום: מיקי אלון

כאשר נשאלה קרפ בסוף הראיון אם היא מוכנה לחזור בה מדבריה על גבלס "ולמחוק את זה מהפרוטוקול", היא ענתה: "למה למחוק את העניין של גבלס? שקרים שחוזרים עליהם כנימוק כדי לעשות את פסקת ההתגברות זו תעמולה כוזבת, זה פייק ניוז".

בגל"צ צייצו בטוויטר כי קרפ טענה שתעמולת הליכוד דומה לתעמולת גבלס והנאצים. רוב התגובות לציוץ טענו שהוא מסולף ומעוות וגם לאחר פניות חוזרות ונשנות, לא שינו בגל"צ את הציוץ ולא התנצלו, ואף נתנו כותרת דומה באתר הרשמי של התוכנית. ביחס לחוסר רצונה לחזור בה מהדברים נכתב בכותרת המשנה באתר התחנה כי "כשנשאלה קרפ האם היא חוזרת בה מההשוואה ענתה 'למה לי?' ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, זיהה את ההזדמנות וצייץ כבר באותו היום ביחס לקרפ כי "נראה שהיא לא הצביעה לליכוד. זאת השוואה הזויה ומסוכנת שמטרתה לעשות דה-לגיטימציה לרוב עצום של אזרחי ישראל, שבחרו בליכוד בזכות ההישגים הגדולים שלנו".

ניתן לשער כי קרפ הגיעה מוכנה לראיון וידעה כי תשתמש בדוגמא של גבלס, אך האזנה לתוכנית מלמדת, כי היא כלל לא השתמשה במילה "נאצים" וגם לא השוותה באופן ישיר וברור בין גבלס לליכוד.

דוברת גל”צ מסרה בתגובה כי הבהרה תינתן במוצאי החג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

57.
נחרדתי משני המראיינים וצפיתי את אשר יבוא
הגב' קרפ נאבקה בגבורה על מנת לומר את דעתה שהופרעה תדירות על ידי שני המראיינים "המלומדים" (היום כל דביל עם כיפה או בלי נהיה מומחה למשפט). כשעלה השם של גבלס חייכתי כי הבנתי את הטירלול הצפוי. אני חייבת לציין שעד לאותו רגע תפסתי מוילנסקי אדם שפוי ואינטליגנטי - אך שם זה גם נגמר. מעתה והלאה מעבירה תחנה.
הקשבתי לראיון  |  11.06.19
לכל התגובות