אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפיק והאמרגן יהודה טלית הלך לעולמו צילום: צילום מסך

המפיק והאמרגן יהודה טלית הלך לעולמו

יהודה טלית, מהמפיקים הבולטים בתחומי ההופעות הטלוויזיה בישראל, הלך לעולמו בגיל 74 בעקבות מחלה קשה. אשתו סיפרה ל-ynet: "הוא היה איש צנוע, חם ואוהב, מפיק בנשמה שלו. הוא כל כך התייסר, שלצד העצב, היה בי חלק ששמח שהוא נגאל מייסוריו"

08.06.2019, 14:08 | רן בוקר, ynet

המפיק יהודה טלית הלך לעולמו הבוקר (שבת) בגיל 74 בעקבות מחלה קשה. הוא נפטר בביתו שבהרצליה פיתוח, כשבני משפחתו מכונסים סביבו. הוא הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ועשרה נכדים.

בתחילת דרכו בשנות ה-60, טלית ייצג את להקת האריות הישראלית, ובהמשך ייצג גם את להקת כוורת, את הצר'צ'ילים ואת אריק איינשטיין. בשנות ה-80 הקים חברת הפקות על שמו, שהביאה לישראל שורה ארוכה של אמנים בינלאומיים להופעות ענק, ובהם בוב דילן, סטינג, לאונרד כהן, בילי ג'ואל, חוליו איגלסיאס, דיוויד בואי ורבים אחרים. נוסף על כן, טלית הפיק מגוון רחב של אירועים ומופעים בתחומי התיאטרון, האופרה והספורט.

יהודה טלית, צילום: צילום מסך יהודה טלית | צילום: צילום מסך יהודה טלית, צילום: צילום מסך

בשנות ה-90 של המאה שעברה, טלית נכנס גם לתחום הטלוויזיה. בצד הזה של פעילותו, רכש את הזכויות על שידור הערוץ האופנה, ואת זכויות השידור של תוכניות מונפשות לילדים, שכיום נחשבות לקלאסיקות, בהן "הלב", "הדבורה מאיה" ו"נילס הולגרסון". במהלך שנות ה-2000 החל לשדר גם משחקי ספורט, וקיבל את זכויות השידור של מספר ערוצי נישה בולטים.

אשתו, בתיה טלית, סיפרה ל-ynet: "כמה שציפינו לזה, בגלל המחלה הקשה, זה מאוד קשה. הוא היה איש נפלא, צנוע וחכם, חם ואוהב. הילדים והאישה זה דבר ראשון. הוא היה מפיק בנשמה שלו. בשני ביולי היינו אמורים לחגוג חמישים שנות נישואים. כשהוא נפטר אמרתי 'למה לא עוד קצת', אבל הוא כל כך התייסר שלצד העצב היה בי חלק ששמח שהוא נגאל מיסוריו."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות