אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם סין תסכים לנוע קדימה, יהיה לנו הסכם. אחרת, יהיו לנו עוד מכסים" צילום: AP

"אם סין תסכים לנוע קדימה, יהיה לנו הסכם. אחרת, יהיו לנו עוד מכסים"

לדברי שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יחליט אם להטיל מכסים נוספים על סין לאחר פגישתו עם עמיתו הסיני שי ג'ינפינג המתוכננת להתקיים מאוחר יותר החודש ביפן. "הנשיא יצטרך לוודא שאנחנו נעים בכיוון הנכון לעבר עסקה"

09.06.2019, 16:23 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יקבל החלטה האם להטיל על סין מכסים נוספים אחרי פגישתו עם עמיתו הסיני מאוחר יותר החודש ביפן. כך אמר שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין ל-CNBC היום, והוסיף שנשיא ארה"ב ינסה להבין האם נשיא סין שי ג'ינפינג באמת מוכן לנוע "בכיוון הנכון" אל עבר עסקה שתעצב מחדש את יחסי הסחר והמסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

"נצטרך לראות שדברים קורים, והנשיא טראמפ יצטרך לוודא שאנחנו נעים בכיוון הנכון אל עבר עסקה", כך אמר מנוצ'ין. "הנשיא יקבל החלטה לאחר הפגישה". טראמפ רמז מוקדם יותר שבכוונתו לתכנן את מהלכו הבא לאחר ועידת ה-G20 המתנהלת כעת.

נשיאי שתי המדינות התדיינו לאחרונה בדצמבר 2018 בבואנוס איירס, אז כבר מלאו מספר חודשים למלחמת הסחר בין מדינותיהם. באותו זמן הסכימו השניים להשהות העלאות מתוכננות בשיעורי המכס זו על סחורותיה של זו, ובחודשים שעברו מאז לא נרשמה הסלמה נוספת. ברקע נמשכו השיחות בוושינגטון ובייג'ינג, אך ההפוגה הזאת באה לסיומה במאי, אז טראמפ צייץ במפתיע בטוויטר שממשלו מטיל מכסים חדשים על סחורות סיניות בשווי 200 מיליארד דולר, ואיים להגדיל את המספר הזה.

שר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ שר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ'ין | צילום: רויטרס שר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ

פקידים אמריקאים אמרו שהחלטה זו של טראמפ באה בתגובה לניסיונות של סין לשאת ולתת מחדש על חלקים מההסכם שהם כבר הסכימו להם קודם לכן - טענה שבייג'ינג הכחישה - אך האיום בהטלת מכסים על סחורות סיניות נוספות בהיקף 325 מיליארד דולר ריחף מעל השיחות בין המדינות במהלך החודש האחרון.

"עשינו התקדמות אדירה, אני חושב שהייתה בידינו עסקה שהייתה 90% סגורה. סין רוצה לסגת מהבטחותיה בדברים מסוימים, והפסקנו לדבר", דברי מנוצ'ין. הוא הוסיף: "אני מאמין שאם סין תסכים לנוע קדימה, יהיה לנו הסכם. אחרת, יהיו לנו עוד מכסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות