אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחמישה נותרו שניים: עו"ד אבישי ריינמן פרש מהמירוץ לראשות לשכת עורכי הדין צילום: עו"ד אבישי ריינמן

מחמישה נותרו שניים: עו"ד אבישי ריינמן פרש מהמירוץ לראשות לשכת עורכי הדין

ריינמן הודיע שהוא חובר לעו"ד אבי חימי, שיתמודד בעוד תשעה ימים על ראשות הלשכה מול עו"ד ציון אמיר. מחר בבוקר ידון בית המשפט המחוזי בעתירה בדרישה לפסול את המועמדת של חימי למחוז מרכז

09.06.2019, 22:37 | ענת רואה

עו"ד אבישי ריינמן, שהיה המתמודד העצמאי על ראשות לשכת עורכי הדין, הודיע לפני זמן קצר שהוא פורש מהמירוץ ומצטרף למועמד עו"ד אבי חימי המכהן מאז פברואר כראש הלשכה הזמני.

קראו עוד בכלכליסט

מהלך זה מביא לכך שבבחירות שיתקיימו ב-18 ביוני יתמודדו חימי ועו"ד ציון אמיר על התפקיד. מוקדם יותר הודיע עו"ד אילן בומבך שהוא חובר לאמיר, תמורת מינוי כ"נשיא הלשכה", ואחריו הודיע עו"ד אביחי ורדי שגם הוא מסיר את מועמדותו וחובר לחימי, תמורת קבלת אחריות לענייני כספים ומינוי כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית. איש לא הסביר כיצד הבטחה זו מתיישבת עם המינוי רק לאחרונה של עו"ד נידאל עוואדה כיו"ר הדירקטוריון.

ריינמן פרסם הערב פוסט בפייסבוק ובו הסביר את החלטתו לפרוש: "לפני כשבוע הבנתי שבמצב העניינים הנוכחי לא אוכל להיבחר כראש הלשכה ועליי לחבור למי מבין המועמדים שדרכו אוכל ליישם את המצע", כתב.

עו"ד אבישי ריינמן, צילום: עו"ד אבישי ריינמן עו"ד אבישי ריינמן | צילום: עו"ד אבישי ריינמן עו"ד אבישי ריינמן, צילום: עו"ד אבישי ריינמן

לדבריו, לאחר שגילה שעו"ד ורדי חבר לחימי, התעוררו בו מחשבות והוא שוחח עם חימי מספר פעמים. "אני חייב לומר שגם חימי וגם הצוות שמקיף אותו לא התווכחו כמעט על כלום. הם נתנו לי את המנדט לכל עקרונות המצע והשינויים שארצה לבצע בהמשך - הן לגבי מצלמות אינטרנטיות בוועדות, הן ברמת מכרזים, הן ברמת הצבעות שיגיעו לכלל עורכי הדין ומעל הכול - סיוע לעורך דין הקטן שבשטח".

לדברי עו"ד ריינמן, הוא הסכים לחבור לחימי לאחר שהאחרון הבטיח לו לקדם ענייני שקיפות ובהם למשל מצלמות בוועדות של הלשכה שיאפשרו לכל עוה"ד לצפות בדיונים.

כיום לא רק שאין מצלמות בוועדות, אלא גם הפרוטוקולים של הוועד המרכזי שעד לאחרונה היו מתומללים ומופצים בקרב המשתתפים, הפכו חסויים. כפי שפורסם ב"כלכליסט", הלשכה בראשות חימי הודיעה בימים האחרונים לחברי הוועד המרכזי כי לא יופצו יותר פרוטוקולים מלאים אלא רק תמצית החלטות. לפי הנטען ההחלטה מבוססת על צעד שביצע ראש הלשכה הקודם עו"ד אפי נוה, שהעביר הוראה שמונעת פרסום פרוטוקולים, כאילו היה מדובר בפרוטוקולים של ישיבות ממשלה רגישות.

המחוזי ידון בעתירה לפסילת רומי קנבל

בתוך כך, מחר בבוקר ידון שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ארז יקואל בעתירה לפסילתה של עו"ד רומי קנבל, המועמדת המובילה של עו"ד חימי לראשות מחוז מרכז. העתירה הוגשה בעקבות חשיפת "כלכליסט" לפיה משרדה של קנבל בתל אביב והיא מתגוררת ליד ירושלים כך שלכאורה כלל אינה עומדת בתנאי הסף לרוץ במחוז מרכז. העותר הוא עו"ד שלמה שחר שמתמודד מול קנבל לראשות המחוז.

עו"ד רומי קנבל, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי עו"ד רומי קנבל | צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי עו"ד רומי קנבל, צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

כפי שנחשף ב"כלכליסט", קנבל הודיעה ללשכת עורכי הדין על שינוי כתובתה מתל אביב לנתניה ב-12.3.19 ויום למחרת חתמה על הסכם שכירות לחדר בנתניה בשטח 13 מ"ר. תוקף החוזה 4 חודשים עם אופציה להארכה.

קנבל הגישה תצהיר לפיו יש לה סניף בנתניה מזה שנתיים שהיא מנהלת בשותפות עם עו"ד איתן סולומון שלפי תצהירה הוא שותף שלה. בהמשך הגישה מסמך נוסף והודתה שאין ברשותה הסכמי שכירות לסניף אלא עבדה במתכונת "שיתופי פעולה". במקביל פרקליטתה גם טענה כי "לאחרונה" קנבל עובדת מנתניה.

ב"כלכליסט" נחשף כי למרות הדברים שנטענו בתצהיר, בנייר מכתבים של קנבל מיולי 2018 לא הוזכר סניף נתניה (וכן הוזכר סניף פולין בו פעיל בעלה של קנבל), כמו כן בנט המשפט איתן סולומון משויך למשרד נפרד ואינו חלק ממשרד קנבל, ובנוסף עורכת דין שקנבל טענה שהיא שכירה שלה שעובדת בסניף נתניה, עבדה ב-12 במרץ במשרד אחר שאינו קשור לקנבל או לסולמון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות