אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים דחפו את מדדי ת"א המובילים לעליות של יותר מ-1% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

הבנקים דחפו את מדדי ת"א המובילים לעליות של יותר מ-1%

המדדים ת"א 35 ות"א 125 עלו בעד 1.3%, מדד הבנקים הוסיף 1.4% לערכו; ארביטראז' חיובי הקפיץ את IFF ב-4.4%; סוכנות פיץ' הורידה דירוג לטבע והמניה הגיבה בירידה של 3%

10.06.2019, 17:32 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - נעילה ירוקה בבורסת ת"א: המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 עלו בעד 1.3%. הבנקים הובילו את המגמה עם עלייה של 1.4% במדד הסקטור. פועלים, דיסקונט ולאומי עלו ביותר מ-1.4% וריכזו מחזורים גבוהים. עוד בלטו המסחר: IFF עם עלייה של 4.4%, בזק שעלתה ב-2.4% וטבע שירדה ב-3%.

 

15:55 - וויטסמוק מזנקת ב-18% אחרי שחברת הקנאביס בטר - שבהליכי מיזוג עם וויטסמוק - קיבלה אישור באוסטרליה לניסוי קליני שלב 2 בטיפול המוביל של החברה לאפילפסיה -EP1. הניסוי צפוי להתחיל לקראת חודש יולי הקרוב, ולהתבצע בשני מרכזים רפואיים באוסטרליה.

14:15 - מגמות מסחר בבורסה: בצד החיובי - מנורה מבטחים מטפסת ב-1.2%, פריגו מוסיפה 0.8%, חלל תקשורת קופצת ב-5.5%, כלל ביטוח עולה ב-3.6% ותמר פטרוליום מטפסת ב-2.5% - כולן ביום חמישי של עליות. בצד השלילי - בית הזהב נחלשת ב-0.8% ביום ירידות חמישי ברצף, דמרי מאבדת 1.8% ביום שלישי של ירידות.

ברקע לקפיצה של חלל תקשורת - החברה צמצמה את תקופת השיגור המתוכננת של עמוס 17 לשבוע בלבד, אחרי שבעדכון האחרון של אפריל עמד הצפי על כל חודש יולי.חלל תקשורת דיווחה היום שהלוויין ישוגר בשבוע שבין ה-24 ביולי (יום ד') ל-31 ביולי השנה, מאתר השיגור בפלורידה. הלויין עמוס 17 יוצר על ידי בואינג - חברת החלל ספייס אקס של אלון מאסק אחראית על השיגור.


12:45 - דלתא הודיעה על רכישת יצרנית ההלבשה התחתונה מהונג קונג בוגרט (Bogart). מדובר ברכישת שתי חברות פרטיות שמאוגדות באיי הבתולה הבריטיים ומחזיקות בכל פעילות קבוצת בוגרט, שמייצרת בין היתר עבור ויקטוריה'ס סיקרט וטומי הילפיגר. על רקע מצבה הפיננסי של הקבוצה ההונג קונגית, דלתא תשלם דולר אחד עבור הרכישה ותיקח על עצמה את התחייבויות החברה בהיקף של כ-105 מיליון דולר.

אייזק דבח, בעל השליטה בדלתא, צילום: עמית שעל אייזק דבח, בעל השליטה בדלתא | צילום: עמית שעל אייזק דבח, בעל השליטה בדלתא, צילום: עמית שעל11:05 - שתי המניות היחידות במדד הדגל ת"א 35 שנסחרות באדום הן טבע שמאבדת 3.9% על רקע הורדת הדירוג (ראו עדכון מוקדם), ואופקו שנסוגה ב-0.5% כשברקע דיווח שלה כי נפרץ אתר תשלומים חיצוני שהחברה הבת שלה השתמשה בו בעבר.

9:55 - המסחר נפתח בירוק (לאחר עיכוב של מנגנון ממתן תנודות): מדד ת"א 35 עולה ב-1%, ת"א 126 עולה ב-1.1%, ת"א בנקים מתחזק ב-0.7%. IFF מטפסת ב-5.6% בפסגת ת"א 35, אנרג'יאן עולה ב-3.4%, לייפברסון ב-3%. טבע היא המניה השלילית היחידה במדד - עם ירידה חדה של 5.1%.

9:30 - מניית הקנאביס טוגדרמדווחת על התקשרות בהסכם עם הכשרה ביטוח (בהמשך לדיווחים מוקדמים על ההסכם הצפוי): הכשרה תעביר לטוגדר סכום של 10 מיליון שקל ותקבל בתמורה 4.76% מהון המניות של טוגדר. במסגרת ההסכם נקבעו מנגוני 'הגנת השקעה', - אם בתום כל שנה בשלוש השנים הראשונות שווי המניה ישקף תשואה חיובית, אך פחותה מ-8%, תפוצה הכשרה בהשלמת הפער ל-8%. במקרה של תשואה שלילית, הפיצוי יכלול השלמת הפער ל-8% וכן הקצאת מניות נוספת.

8:40 - מניית איי.די.אונפלה בחמישי ב-11%, לאחר הדיווחים על כוונת עיריית ברלין לצאת למהלך של הקפאת שכר דירה ל-5 שנים (עסקיה של החברה הבת איי.די.או פרופרטיז מתמקדים בשוק השכירות הגרמני). הבוקר מוציאה החברה הודעת 'הבהרה' בעניין: "בהמשך לפרסומים האחרונים בתקשורת הגרמנית בדבר כוונת הממשל בברלין לקדם הצעת חקיקה שעניינה הקפאת העלאת שכר הדירה של דירות מגורים בברלין למשך תקופה של 5 שנים החל מחודש ינואר 2020 ,מתכבדת החברה להבהיר כי למיטב ידיעתה, נכון למועד הדוח טרם הוגשה לאישור הצעת חקיקה כאמור וכי טיוטת הצעה כאמור אף טרם פורסמה. בהתאם לכך אין באפשרות החברה או באפשרות .A.S PROPERTIES ADO לבחון ולהעריך את נכונות הפרסומים ואת מידת דיוקם נכון למועד הדוח".

ברלין, צילום: Pixabay ברלין | צילום: Pixabay ברלין, צילום: Pixabay

 

 

7:40 - מטומיבעדכון על עסקת טים: החברה מדווחת על הארכה מוסכמת של תקופת הדיו דיליג'נס שעורכת הקרן הזרה האמורה לרכוש את מניותיה בטים (נתח של 90% תמורת 36 מיליון דולר) עד ל-30 ביוני. מטומי הודיעה על העסקה ב-7 באפריל.

7:30 - חוזרים לפעילות: לאחר חופשת סוף השבוע הארוכה של שבועות, תיפתח הבוקר הבורסה בת"א שבוע מסחר חדש, הפעם במקביל לשווקים הבינ"ל - באסיה נרשמות הבוקר עליות חזקות, בין היתר על רקע החלטת ארה"ב לבטל את איום הטלת המכסים על מכסיקו. המדדים ניקיי ושנגחאי עולים ב-1%, בהונג קונג עולה מדד האנג סנג ב-2%.

ברקע למסחר, המגמה החיובית החזקה שנרשמה בשישי בניו יורק: מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-1% וב-1.1% בהתאמה, נאסד"ק התחזק ב-1.7%. למעט טבע, שחוזרת לבורסה עם ארביטראז' שלילי של 3.5%, ואופקו (0.1%-) כל הדואליות הבכירות יפתחו את היום עם פער חיובי (ויתרמו "פוטצינאלית" - ללא השפעת המגמה בשווקים באסיה הבוקר - בסך הכול כ-0.5% למדד ת"א 35). אלה הפערים: פריגו 0.7%, כיל 1.8%, נייס ואורמת טכנ' 2.1%, טאואר 1.2%, אלביט מערכות 1.6%, לייבפרסון 2.2%, איי.אף.אף 5.9%.

 

סוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה בסוף השבוע את דירוג האשראי של חברת  טבע לדרגת BB מינוס (BB-) מדרגת BB. תחזית הדירוג של טבע נותרה שלילית, כך שהדירוג - שכבר היה בטריטוריה של אג"ח זבל - עוד עלול להמשיך ולרדת.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות