אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פארק תעשייה חדש ימכור תוצרת חקלאית הישר מהשטח לצרכן צילום: צביקה טישלר

פארק תעשייה חדש ימכור תוצרת חקלאית הישר מהשטח לצרכן

פארק התעשייה בצומת בית קמה יאפשר להקים 15–30 מפעלים לעיבוד, מיון, אחסון ושיווק התוצרת החקלאים בהיקפים גדולים

10.06.2019, 08:31 | נורית קדוש

המחירים הגבוהים של הפירות והירקות מובילים להתארגנויות שנועדו לחזק את המכירה הישירה מהחקלאי לצרכן. ל”כלכליסט” נודע כי מועצת בני שמעון תקים פארק תעשייה חקלאית על שטח של 780 דונם בהשקעה של 40 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פארק התעשייה בצומת בית קמה יאפשר להקים 15–30 מפעלים לעיבוד, מיון, אחסון ושיווק התוצרת החקלאים בהיקפים גדולים. במקום יוקם שוק איכרים, שיאפשר למגדלים מקומיים למכור את התוצרת ישירות לצרכן, כשהדגש הוא על תוצרת מקומית ולא מיובאת.

אילוסטרציה, צילום: דוד הכהן אילוסטרציה | צילום: דוד הכהן אילוסטרציה, צילום: דוד הכהן

בשלב זה העבירה רשות מקרקעי ישראל את עלות התכנון בהיקף של כ־3 מיליון שקל ובהמשך תוזרם יתרת הסכום. הערכות הן כי פארק התעשייה יחל לפעול ב־2025. מטרת פארק התעשייה היא לקלוט מפעלים חקלאים הזקוקים לשטחים ייעודיים לעיבוד חקלאי כדי

להתפתח. מדובר במפעלים הפועלים כיום בתוך מושבים ומהווים פעמים רבות מטרד לשכניהם, כמו יקבים, מבשלות בירה ומגבנות. בשנים האחרונות חקלאים רבים מתלוננים על שחיקה חדה ברווחיות, בעיקר בגלל שהשיווק כבר אינו ישיר לקמעונאי, אלא עובר סיטונאים גדולים שמורידים משמעותית את המחיר לחקלאי ומייצרים תוספת עלות לצרכן. פארק קמה נועד לתת מענה ולאפשר לחקלאים למכור את התוצרת החקלאית שלהם במקום. דרור קרואני, מנכ”ל החברה הכלכלית בני שמעון ייזום ופיתוח שמקדמת את הפרויקט יחד עם רשות מקרקעי ישראל, העריך כי פיתוח הקרקע במקום יעלה כ־250 אלף שקל לדונם, להם יתווספו עלויות הבינוי.

נורית קדוש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות