אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכור רכב באיטליה ולחזור ללא דו"חות - זה אפשרי! צילום: Istock

לשכור רכב באיטליה ולחזור ללא דו"חות - זה אפשרי!

מתכננים חופשה חלומית באיטליה באמצעות רכב שכור? כך תימנעו מראש מדו"חות תנועה

10.06.2019, 16:48 | בשיתוף autoeurope

הביטוי "חופשה באיטליה" הוא כמעט ביטוי נרדף לחופשה מהחלומות. אז אם אתם סוף סוף הולכים להפוך את החלום למציאות, בין אם בצורת טיול טבע בהרי הדולומיטים בצפון הקריר של המדינה, או כחופשת שופינג אורבנית ברומא, במילאנו או באזורים מופלאים אחרים של ארץ המגף - השכרת רכב היא דרך נפלאה לראות יותר בפחות מאמץ ובדרך כלל גם בתשלום מופחת.

קל מאוד להשכיר רכב באיטליה, וגם קל לנהוג במדינה, עם רשת של כבישי אגרה באיכות גבוהה שתאפשר הגעה מהירה גם ליעדים מרוחקים; אך יחד עם זאת, בשנים האחרונות, הולך וגובר קהל המתלוננים על קבלת דו"חות כאשר הם בוחרים לשכור רכב באיטליה. הגובה הממוצע של דו"ח תנועה באיטליה הוא כ – 135 יורו (כ – 550 ₪), והשיא שנרשם עד כה לדו"חות תנועה לישראלים עומד על לא פחות מ – 15 דו"חות לחופשה אחת.

אז למען המטיילים הרבים הבוחרים באפשרות הנוחה של השכרת רכב באיטליה – אנחנו עושים סדר בנושא, על מנת לפשט את הדברים ולאפשר לכם ליהנות מטיול נוח וגמיש בארץ עתירת האטרקציות.

אז מתי יש סיכוי שתקבלו דו"חות תנועה באיטליה? כיצד מוודאים שלא צברתם דו"חות, והכי חשוב – כיצד להימנע מקבלת דו"חות תנועה בארץ המגף?

חודשים לאחר הטיול, קיבלנו רשימה של דו"חות תנועה

לדו"חות לוקח זמן להגיע בדואר - בדרך כלל כחודשיים שלושה לאחר תום הטיול, לפעמים אפילו שנה ויותר ממועד החזרה הביתה. זו בדרך כלל הודעה מחברת השכרת הרכב, אשר רק לאחריה מגיע הדו"ח הרשמי הביתה.

לעתים מדובר ביותר מדו"ח אחד – במעל 60% מן המקרים, ישראלים שחזרו מדווחים על "קבוצה" של שני דו"חות או יותר. הסיבות הן במרבית המקרים מהירות מופרזת (מעל 85% מהדו"חות באיטליה). סיבות נפוצות נוספות לקבלת דו"חות באיטליה הן:

• כניסה לרחוב או ליישוב שבו לא מותרת הכניסה לרכבים, בשעות מסויימות או לאורך כל היום.

• חנייה באזור אסור.

• נסיעה ללא חגורות בטיחות או ללא מושבי בטיחות לילדים על פי חוק.

 , צילום: Istock צילום: Istock  , צילום: Istock

נהיגה בטוחה באיטליה – כך לא תקבלו דו"חות

אל תוותרו על השכרת רכב באיטליה מחשש לקבל דו"חות – נסיעה בטוחה ועל פי חוק תאפשר גמיעת מאות קילומטרים וחופשה מושלמת – ללא דו"חות כלל. הנה כמה כללים חשובים לנהיגה על פי חוק באיטליה:

• אל תעברו על המהירות המותרת בנסיעה. כעיקרון, המהירות המרבית המותרת באיטליה היא 30-50 קמ"ש בכבישים עירוניים, 70-90 קמ"ש בכבישים בין עירוניים משניים, ועד 130 קמ"ש באוטוסטרדות.

שימו לב! המהירות המרבית המותרת מצוינת בשילוט דומה לזה שבישראל, בדרך כלל בצורה ברורה. בכל מצב של אי בהירות – סעו לאט.

• הצטיידו ברישיון נהיגה בין לאומי תקף לפחות לחצי שנה מראש, ואל תנהגו בלעדיו. באיטליה ניתן להציג רישיון ישראלי הכולל תמונה, אולם לא כל פוליסות ביטוח הרכב שאתם מקבלים מטעם חברת ההשכרה הן תקפות לצד רישיון ישראלי ללא רישיון בין לאומי – ולכן, מומלץ לבחון מראש את הנושא.

• על פי החוק האיטלקי, יש להודיע על מכמונת מהירות באמצעות שילוט. הכירו את השילוט המצביע על מכמונת מהירות לפניכם – וסעו בהתאם למהירות המותרת, בעיקר בכבישים המהירים, בכבישי האגרה ובאוטוסטרדות.

• באיטליה מקובלים אזורי תנועה מוגבלת (ZTL), אליהן אין להיכנס עם הרכב אלא בהיתר מיוחד (למשל מבית המלון לצורך חניה). שימו לב: אזורי תנועה מוגבלת אינם מזוהים על ידי תוכנת הניווט, והשילוט המתריע על כניסה לאזור כזה הוא בדרך כלל באיטלקית בלבד. שימו לב לשילוט הנושא את האותיות ZTL, והקפידו שלא להיכנס בשום מקרה (אלא באישור מיוחד כאמור) לאזורים אלו.

חניה: מומלץ בחום להחנות את הרכב השכור בחניונים הגדולים שימתינו לכם מחוץ לערים הגדולות, ולהיכנס אל הערים באמצעות תחבורה ציבורית, מונית, או ברגל. תוכלו גם לחנות במקביל למדרכה המסומנת בלבן (יש אזורים עם חניה בלבן הנושאים מגבלת זמן – חפשו שלט בעניין) או בכחול (בתשלום באמצעות מדחן). מדרכות הצבועות בכתום או בצהוב מסמלות חניה לתושבי האזור בלבד. אם שילמתם עבור החניה שלכם באמצעות מדחן, השאירו את ספח התשלום בתוך הרכב בצורה גלויה לפקחי תנועה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות