אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אברהם שמידט מונה למנכ"ל ערוץ 20 צילום: לוגו ערוץ 20

אברהם שמידט מונה למנכ"ל ערוץ 20

שמידט יחליף את יורם כהן, ששימש כממלא מקום בחודשים האחרונים לאחר התפטרותו של שכי פרנץ. בתוך כך, משה גבאי מונה למנכ"ל תחנת רדיו 90

10.06.2019, 16:32 | אביאור אבו

מועצת הרשות השנייה אישרה ביום שני שעבר את מינויו של אברהם שמידט כמנכ"ל ערוץ 20. שמידט יחליף את יורם כהן, ששימש כממלא מקום בחודשים האחרונים, לאחר התפטרותו של שכי פרנץ.

כהן, שימש בעברו מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, ויחזור לתפקיד אותו עשה עד לכניסתו לתפקיד ממלא המקום, כעורך הראשי של הערוץ. שמידט, בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במשפטים, שימש כמנהל חטיבת המורשת ברשות השידור וכמנכ"ל רדיו מורשת של קול ישראל. כאשר היה תאגיד השידור הציבורי בהרצה, שמידט קיבל הודעה כי נבחר כמנהל העתידי של רדיו "כאן מורשת". בפועל, שמידט לא נכנס לתפקיד ועבר לשמש כיועץ לשר התקשורת איוב קרא. במהלך תפקידו יאלץ להתמודד עם מהלך התייעלות וקיצוצים, מעבר החברה לאולפנים חדשים בירושלים ופיתוח תחום הדיגיטל.

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

ערוץ 20 עלה לאוויר בשנת 2014 ומשקף לרוב עמדות ימניות. מועצת הכבלים והלווין אישרה לערוץ בדצמבר 2016 לשדר מהדורת חדשות יומית, וכחלק מהדרישה להפריד בין בעלי הערוץ לתוכן המשודר בו, פרנץ נכנס לתפקידו של אבי בר ששימש כמנכ"ל וגם היה מבעלי הערוץ. כיום, הערוץ הוא בבעלות חברת "ערוץ יהודי ישראלי בע"מ", שבעל השליטה בה הוא יצחק מירלרשווילי.

מינוי נוסף אותו אישרה המועצה הוא משה גבאי כמנכ"ל תחנת רדיו 90, לשעבר רדיו אמצע הדרך. עד למינויו, גבאי שימש כמ"מ המנכ"ל והוא מחליף את אהרון אורגד שבאוגוסט 2018 פנה לפוליטיקה המקומית בעיר נתניה. רדיו 90 הוקם ב-1996 על-ידי ארבעה אחים למשפחת אורגד ובשנים האחרונות התקיימו מחלוקות רבות ביניהם, מה שהביא את אהרון ואחיו בועז, שניהל את התכניות והאקטואליה, לפרוש מהתחנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות