אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפלגות יכולות לנשום לרווחה: נדחתה בקשת HOT מובייל לייקר ה-SMS הכמותי צילום: שאטרסטוק

המפלגות יכולות לנשום לרווחה: נדחתה בקשת HOT מובייל לייקר ה-SMS הכמותי

מי שנושמות לרווחה כתוצאה מההחלטה, הן חברות אשר מפיצות הודעות סמס בכמויות מסחריות עבור גופים המבקשים זאת, ומשלמות לחברות הסלולר עבור שימוש ברשת שלהן, כדוגמת סמסים של בנקים, מפלגות, שירותי לקוחות וכו'

10.06.2019, 17:34 | אביאור אבו

משרד התקשורת דחה את הודעת HOT מובייל על העלאת תעריפי הסמס הכמותי (A2P application to person) החל מחודש יולי.

בתחילת החודש שלחה החברה למשרד התקשורת ולמפעילים הודעה על כוונתה להעלות את התעריף בעבור הודעות סמס נכנסות הנשלחות בעיקרן בהפצות מסחריות על ידי גופים המשתמשים במערכות הפצה ייעודיות לכך.

קראו עוד בכלכליסט

נדחתה בקשת HOT מובייל, צילום: shutterstock נדחתה בקשת HOT מובייל | צילום: shutterstock נדחתה בקשת HOT מובייל, צילום: shutterstock

במכתב ששלח היום לחברה, הבהיר המשרד, כי הוא דוחה את עליית המחיר. "הודעת A2P היא הודעת סמס לכל דבר ועניין ולכן הודעת HOT מובייל מהווה הפרה של תקנות קישור גומלין והוראות הדין בנושא, ובכך פוגעת החברה בתנאי התחרות בענף התקשורת, לכן המשרד אוסר על החברה לפעול באופן זה".

מי שנושמות לרווחה כתוצאה מההחלטה, הן חברות אשר מפיצות הודעות סמס בכמויות מסחריות עבור גופים המבקשים זאת, ומשלמות לחברות הסלולר עבור שימוש ברשת שלהן, כדוגמת סמסים של בנקים, מפלגות, שירותי לקוחות וכו'. HOT מובייל התכוונה להעלות את התעריף מ-0.0014 אג' ל-10 אג'. כאמור, הצרכן לא היה אמור להיפגע מהשינוי, במידה והיה נכנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות