אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: תנו למחשבות לרוץ

אימון מתקדם: תנו למחשבות לרוץ

דמיון מודרך וחשיבה חיובית ישפרו את היכולות שלנו לפני אירוע ספורטיבי ויסייעו להתמודד עם מצבי לחץ

11.06.2019, 08:32 | ארי תדהר
דמיון מודרך הוא דרך מצוינת להתמודד עם הלחץ שעולה לפני תחרויות והוא יכול לסייע לנו להיות מוכנים טוב יותר לכל אירוע ספורטיבי. גם ספורטאים מקצוענים משתמשים בכלי זה בהצלחה רבה כחלק מאימוניהם.

מומלץ לדמיין - בכל שעה ביום בה יש לנו שקט - כל שלב ושלב בתחרות, כולל מטרות ביניים. כמו הקצב שבו אני אמור לרוץ, רמת הדופק הרצויה לי ועד השגת היעד שהצבתי לעצמי.

מחשבות חיוביות. משלב הקימה בבוקר ועד הניצחון בתחרות מחשבות חיוביות. משלב הקימה בבוקר ועד הניצחון בתחרות מחשבות חיוביות. משלב הקימה בבוקר ועד הניצחון בתחרות

מומלץ להעביר בדמיון גם את יום התחרות כולו מנקודת המבט האישית שלנו. משלב הקימה בבוקר, ההליכה לשירותים, לבישת הבגדים, שתיית הקפה, הכנת הכריך, וכל יתר הפרטים. זאת, כאשר התחושות שמלוות את המחשבות הן חיוביות בלבד. כלומר, יש לדמיין רק תהליכים ומקרים שנרצה שיקרו במהלך התחרות ולא לחשוב על אפשרויות שליליות, כמו פציעות למשל. כשנכנסות מחשבות שליליות יש להתחיל את התהליך מהתחלה.

מחקרים רבים מראים כי יש קשר ישיר בין איכות הביצוע לבין הדמיון המודרך (Guided Visualization) שקדם לו. שכן התהליך מאפשר לנו לתרגל את שלבי התחרות “על יבש” ולהרגיש כאילו אנחנו נמצאים בתוכה או בהכנות אליה. ככל שנתרגל יותר את הדמיון המודרך נגיע במצב רוח טוב יותר לאירוע, נהיה מתורגלים בתחושות הצפויות לנו ומכוונים על התוצאה ועל הדרך בה אנו משיגים אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות