אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופקו: פרטי 422 אלף נבדקים של חברה בת נחשפו צילום: בלומברג

אופקו: פרטי 422 אלף נבדקים של חברה בת נחשפו

החברה מדווחת כי אתר חברת התשלומים החיצונית ששירתה את חברת הבת נפרצה במשך 8 חודשים, כאשר כ-6,600 מהנבדקים הזינו כרטיסי אשראי ונתוני חשבון בנק באתר הנגוע. אופקו: "מדובר בפרטים טכניים בלבד"

10.06.2019, 19:23 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת השקעות הביופארמה והדיאגנוסטיקה אופקו הלת', הנסחרת כדואלית בבורסה בתל אביב ובבורסת ניו יורק בארה"ב בשווי 3.8 מיליארד שקל, דיווחה היום (ב'), כי אתר תשלומים חיצוני בו השתמשה חברת הבת שלה BioReference בעבר, נפרץ.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, באותו אתר תשלומים התנהלה פעילות בלתי רשמית מקבילה החל מה-1 באוגוסט 2018 ועד ה-30 במרץ 2019. המערכת הכילה נתוני 422.6 אלף נבדקי חברת הבת ובהם שם המטופל, תאריך לידה, כתובת, טלפון, תאריך השירות, ספק השירות ומידעים נוספים.

עוד מדווחת החברה, כי על פי הנתונים שקיבלה מאתר התשלומים הושפעו גם פרטי כרטיס אשראי, חשבון הבנק (ללא סיסמאות או שאלות אבטחה) וכתובות דוא"ל שסופקו על ידי הנבדקים. עם זאת, על פי דיווחי אתר התשלומים לא נחשפו מספרי הביטוח הלאומי של הלקוחות וגם לא תוצאות רפואיות או כל מידע אבחוני שלא סופק על ידי האתר.

החברה מדווחת, עם זאת, כי ככל הנראה נתוני האשראי וחשבונות הבנק של כ-6,600 נבדקים שעברו בדיקות מעבדה בחברת הבת הושפעו מהאתר הפרוץ, וכי הם עתידים לקבל מכתב מטעם אתר התשלומים בנושא, שיספק להם מידע ספציפי על האירוע ויציע להם הגנה על הזהות ושירותי ניטור אשראי במשך 24 חודשים.

חברת הבת טוענת כי לא אספה כספים מאתר התשלומים מאז אוקטובר 2018 וכי אין בכוונתה לעשות זאת בקרוב. מאופקו נמסר בתגובה, כי "6600 אנשים בלבד נחשף פרטיהם ואלו פרטים טכניים בלבד, בהתאם ללשון ההודעה במאיה. רק לצורך השוואה היקף הפגיעה ב- 2 מהמתחרות של אופקו שעובדות עם חברה זו (אתר התשלומים) עומד על 10 מיליון איש".

פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: יובל חן פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו | צילום: יובל חן פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות