אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השתיקה הרועמת של HOT צילום: עמית שעל

השתיקה הרועמת של HOT

שתיקתה של HOT מאז תחקיר "עובדה" על חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב אינה לגיטימית. מאמצי החברה לטרפוד עבודת העיתונאים באמצעות איסוף מידע וסוכנים סמויים הם בגדר חציית גבול

11.06.2019, 08:15 | עמיר קורץ

לא רק עידן עופר ראוי לגינוי בעקבות תחקיר "עובדה" על חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב. ממצאים חמורים לא פחות נחשפו אודות התנהלותה של חברת התקשורת HOT.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התחקיר, HOT שכרה את בלאק קיוב במטרה להשתיק פרסומים שליליים נגדה בתוכנית צינור לילה ולנסות לתייגם כקמפיין שמנוהל מאינטרסים זרים. בלאק קיוב, לפי התחקיר, שלחה סוכנת סמויה לתחקירן התוכנית דאז, אדם שפיר, שהציגה עצמה כשותפה פוטנציאלית לשכירת דירה במטרה לדובב אותו. החברה גם רקמה, לכאורה, תוכנית לשלוח נערת פיתוי למגיש גיא לרר במטרה לחלץ ממנו מידע. בנוסף, לפי עובדה, נשלח סוכן של בלאק קיוב למי שהיה אז איש הזכיינית רשת, שי גולדן. הסוכן התחזה לנציג עמותה המסייעת ליתומים — נושא רגיש עבור גולדן — ככל הנראה במטרה להוכיח שהיתה לו יד בקמפיין שלילי נגד HOT.

המנכ"ל דאז אילן צחי, צילום: אוראל כהן המנכ"ל דאז אילן צחי | צילום: אוראל כהן המנכ"ל דאז אילן צחי, צילום: אוראל כהן

HOT לא הגיבה לממצאי התחקיר ומאז שידורו התעטפה בשתיקה רועמת, כנראה בניסיון להישאר מתחת לרדאר הביקורת הציבורית. אף גורם בחברה לא לקח אחריות — הסביר, הכה על חטא או, רחמנא ליצלן, התנצל. לא המנכ"ל דאז אילן צחי, שהוביל את HOT בתקופת משבר השירות הגדול שהגיע לשיאו בסוף 2014 וסירב להגיב, לא היו"ר דאז הרצל עוזר שכיהן כמנכ"ל החברה עד פברואר 2014 ואמר כי לא היה מודע לדברים, ולא המנכ"לית הנוכחית טל גרנות־גולדשטיין, המכהנת מאז יולי 2015, שמקורביה נצמדים לטיעון כי נכנסה לחברה לאחר האירועים המדוברים.

שתיקתה של HOT אינה לגיטימית. היינו מצפים להתנהלות אחרת מחברה צרכנית ויצרנית תוכן שמנהלת יחסים עם יותר ממיליון לקוחות ישראלים, במיוחד כזו שמנסה לשפר את תדמיתה בעקבות השירות הגרוע שהעניקה ללקוחותיה במשך שנים. מאמצי החברה לטרפוד עבודת העיתונאים באמצעות איסוף מידע וסוכנים סמויים הם בגדר חציית גבול וניסיון פגיעה בוטה בחופש העיתונות, ואסור שהביקורת על כך תיעצר בספק העבודה. מי שאחראי לשיטות המפוקפקות האלה הוא קודם כל הלקוח — זה שהזמין את העבודה המלוכלכת.

לכן HOT חייבת לקחת אחריות על המעשים, גם אם התרחשו בתקופת ההנהלה הקודמת, ולספק הסברים לציבור ממנו היא מרוויחה את לחמה. שתיקתה פירושה מתן לגיטימציה לפעולות שנעשו בעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות