אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה אדומה בבורסת ת"א; הכשרת הישוב זינקה ב-7% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה אדומה בבורסת ת"א; הכשרת הישוב זינקה ב-7%

המדדים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 0.4% מערכם; איי.די.או ירדה ב-2.5% על רקע הדיווח כי בברלין שוקלים להקפיא את השכ"ד; הכשרת הישוב הודיעה על הנפקת מניות אחרי כ-30 שנים; עוד במסחר: טבע וכיל ירדו ב-1.4%; הראל: "ביצועי החברות ברבעון הראשון בשוק תומכים בשוק המקומי"

11.06.2019, 17:40 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - המסחר ננעל בירידות של 0.4% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. בגזרת המניות בלטו איי.די.או שירדה ב-2.5%, הכשרת הישובשקפצה ב-7% וכיל וטבע שירדו ב-1.4%.

16:15 - השערים היציגים של הדולר והיורו נקבעו על 3.58 שקלים לדולר ו-4.04 שקלים ליורו.

14:20 - מניית חברת הנדל"ן איי.די.אומאבדת 5% מערכה ונסחרת בשווי של 2.53 מיליארד שקל. בכך משלימה החברה, הפעילה בעיקר בגרמניה, ירידה של 21% מתחילת חודש יוני. הרקע לירידות הם הדיווחים כי הממשלה בגרמניה צפויה להקפיא את שכר הדירה בברלין. בתוך כך הודיעה אתמול איי.די.או בניסיון להרגיע את המשקיעים, כי בפועל לא נעשה עד כה שום מהלך להקפאת שכר דירה בברלין, על אף הפרסומים בעניין בגרמניה - ומשום כך אין באפשרותה לבחון ולהעריך את נכונות הפרסומים ואת מידת דיוקם.

12:35 - כלכלני בנק הפועלים: "הבנקים המרכזיים עשו בשבוע החולף צעד נוסף לקראת הפחתת ריבית ואוסטרליה אף הפחיתה בפועל, ובתנאים אלו הסיכויים להעלאת ריבית של בנק ישראל פחתו מאוד. בתרחיש המרכזי אנו רואים עתה את הריבית נותרת ללא שינוי עד סוף השנה ואף מעבר לכך. בכדי שהריבית בכל זאת תעלה צריכים להתקיים להערכתנו שני תנאים: האינפלציה בישראל צריכה לעלות בקצב מהיר יותר, ובארה"ב הריבית צריכה להיוותר על כנה. יש לכך עדיין סיכוי, אך זה לא התרחיש המרכזי".

11:45 - חברת הכשרת הישוב צועדת צעד משמעותי לקראת הנפקת הון בבורסה: הכשרת הישוב פרסמה היום זימון לאסיפה כללית, שתתקיים ביום 17 ביולי 2019, שתתבקש לאשר מהלך, במסגרתו תוותר בעלת השליטה בחברה, חברה בבעלות יעקב נמרודי, על זכויות הצבעה עודפות שמוקנות למניות היסוד של הכשרת הישוב שבבעלותה, תמורת כתבי אופציה בלתי סחירים שיוקצו לה, למימוש למניות החברה (כפי שמפורט בהרחבה בזימון האסיפה).

עופר נמרודי , צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי , צילום: ורדי כהנא

11:00 - הראל פיננסים: "בשוק המקומי תומכים גם ביצועי החברות ברבעון הראשון, כפי שבאו לידי ביטוי בעונת הדו"חות שהסתיימה זה עתה. ברמה המשוקללת, ההכנסות והרווחים של החברות בישראל בנטרול חברת טבע, צמחו במעל 10%. אחת הנקודות המרכזיות שראוי לתת עליהן את הדעת בעונת הדו"חות החולפת, אשר מחייבת ניתוח מקצועי היא יישום התקן החשבונאי 16IFRS להכרה בעסקאות השכרה וחכירה. החל משנת 2019 שונה התקן כך שחוזה השכירות יבוא לידי הביטוי כנכס מצד אחד וכנגדו התחייבות פיננסית במאזן כאשר בדו"ח נראה את הוצאות השכירות שיחליפו הוצאות פחת והוצאות מימון. יישום התקן יביא לכך שניתן לראות עלייה ברוח התפעולי וה- EBIDTA של החברות – כך שחשוב להבין האם השינוי נובע מהתקן החשבונאי או צמיחת החברות".

9:45 - המסחר בתל אביב נפתח ביציבות, כשהמדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 שומרים על רמת הפתיחה. אנרג'יאן מתחזקת ב-2% ומובילה את ת"א 35, פריגו נחלשת ב-1.7% בתחתית המדד.

7:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר השני של השבוע לאחר העליות שנרשמו אמש בוול סטריט וברקע המגמה החיובית שמתנהלת הבוקר בשווקי אסיה. אתמול בניו יורק - דאו ג'ונס עלה ב-0.3%, נאסד"ק קפץ ב-1.1%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.5%.

הבורסה בתל אביב ננעלה אתמול בעליות חזקות, כאשר המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 עלו בעד 1.3%. הבנקים הובילו את המגמה עם עלייה של 1.4% במדד הסקטור. פועלים, דיסקונט ולאומי עלו ביותר מ-1.4% וריכזו מחזורים גבוהים. עוד בלטו במסחר: IFF עם עלייה של 4.4%, בזק שעלתה ב-2.4% וטבע שירדה ב-3%.

      

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות