אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ידיד לשעבר, רן מלמד, נידון ל-10 חודשי מאסר על נהיגה סדרתית בפסילה

מנכ"ל ידיד לשעבר, רן מלמד, נידון ל-10 חודשי מאסר על נהיגה סדרתית בפסילה

עוד הופעל נגד מנכ"ל העמותה לשעבר 10 חודשי מאסר על תנאי - עונש מהרשעה קודמת, אותם ירצה באופן חופף; מלמד: "אחרי שאסיים את עונשי אעשה תכנית שיקומית בנושא התמכרות לנהיגה כדי שלא אחשוב לרגע לחזור"

11.06.2019, 18:06 | עמיר קורץ

רן מלמד, עד לאחרונה מנכ"ל משותף של עמותת ידיד, נידון ל-10 חודשי מאסר בפועל וכמו כן הופעל כנגדו עונש מאסר על תנאי של 10 חודשים מהרשעה קודמת - לתקופה של 3 שנים, אותם ירצה באופן חופף.

קראו עוד בכלכליסט

זאת בעקבות הרשעתו בנהיגה סדרתית בפסילה וללא רישיון שתוקפו פג לפני 30 שנה. כך קבע בית משפט השלום בפתח תקווה, שקיבל במלואו את הסדר הטיעון אליו הגיע מלמד עם הפרקליטות.

רן מלמד רן מלמד רן מלמד

מגן החלשים בדרך לכלא איך התגלגל מגן החלשים רן מלמד כל הדרך לכלא ניצן בזמן שרן מלמד, מנהל עמותת ידיד, סייע לחלשים ונאבק על סולידריות חברתית, הוא הורשע בעשרות עבירות תנועה ורשיונו נפסל לצמיתות. למרות זאת, המשיך לנהוג וכעת הוא במעצר, אולי בדרך לכלא. סיפורו של מושיע עם יצר הרס עצמי עמיר קורץ, 111 תגובותלכתבה המלאה
במהלך הדיון בשבוע שעבר דיברו כמה עדי אופי מטעם מלמד שסיפרו שהוא עזר להם לשקם את חייהם במסגרת פעילותו בעמותת ידיד. בימים האחרונים, אגב, הודיעה העמותה לעובדיה כי ימונה מנכ"ל חדש לעמותה במקומו.

מלמד נשא דברים בבית המשפט וביקש לאשר את הסדר הטיעון: "עברתי עבירה חמורה. אני משלם עליה מחיר כבר חודשיים וחצי, להיות אסור זה דבר קשה מנשוא. אין לי ספק שזו מכה שיהיה לא קל להתאושש ממנה. הקריירה שלי תלוייה על בלימה. המערכת הכלכלית שלי התרסקה ואני מנסה לשקם ולהשתקם. כל זה לא מסיר את האחריות שלי לאופן שבו התנהלתי בנהיגה... אני חוזר שוב על התנצלותי והצטערותי על מה שעשיתי".

מלמד אמר עוד כי פנה למרצה מאוניברסיטת ת"א, המתמחה בנושאים של שיקום מסוגים שונים: "היא סיפרה לי שהיא מתמחה גם בסוג הזה של התמכרות לנהיגה כמו שיש לי. בקשתי ממנה אחרי שאסיים את עונשי לעשות איתה תוכנית שיקומית, כדי שמעבר להתחייבות האישית שלי לעשות עבודה עצמית איתה בקבוצה, אעשה גם ככל הנראה (תוכנית) פרטנית כדי שלא אחשוב לרגע לחזור".

השוטרים שעצרו את מלמד בסוף חודש מרץ בכביש 443 התפלאו לגלות כי האיש שבמשך שנים מזוהה עם סיוע לחלשים נוהג למרות שרישיונו נפסל לצמיתות וכי רישיונו אינו בתוקף מאז שנת 89'.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, מלמד צבר 26 הרשעות בעבירות תנועה, בין היתר הורשע כבר שלוש פעמים בנהיגה בפסילה - בפעם האחרונה בסוף 2017 אז רישיונו נפסל לצמיתות והושת עליו עונש המאסר על תנאי.

מלמד הודה באישומים ונשלח למעצר עד תום ההליכים לאחר שבית המשפט קיבל את עמדת התביעה לפיה הוא עבריין תנועה סדרתי ומסוכן שחוזר שוב ושוב לסורו. ניסיונותיו להשתחרר למעצר בית בפיקוח לא צלחו, וכעת תקופת המעצר תיספר לו כחלק מתקופת מאסרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות