אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הביקורת של בנק הפועלים החליטה: דליה טל לא תתמודד על כיסא בדירקטוריון צילום: תומי הרפז

ועדת הביקורת של בנק הפועלים החליטה: דליה טל לא תתמודד על כיסא בדירקטוריון

הוועדה החליטה לפסול את מועמדותה של טל מכיוון שמהלך כהונתה כשותפה במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק הוא נתן שירותים רבים לבנק הפועלים, וטרם עברו שנתיים מיום פרישתה כפי שנדרש במבחן הזיקה

12.06.2019, 14:28 | רחלי בינדמן

עו"ד דליה טל לא תתמודד על כיסא בדירקטוריון בנק הפועלים: ועדת הביקורת של בנק הפועלים החליטה לפסול את מועמדותה של עו"ד דליה טל מכיוון שמהלך כהונתה כשותפה משרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק נתן שירותים רבים לבנק הפועלים.  

קראו עוד בכלכליסט

טל פרשה מהבנק בינואר 2018 וטרם עברו שנתיים מיום פרישתה כפי שנדרש במבחן הזיקה. עיתוי הפסילה הגיע בסמיכות זמנים למכתבים ששלחו ארגונים חברתיים בטענה כי לא יעלה על הדעת שטל תתמודד על התפקיד כמי ששימשה היועמש"ית של בנק לאומי אך אין לכך שום קשר להחלטת הפסילה. 

לפני שנתיים פסלה ועדת המינויים של בנק לאומי את מועמדותו של צבי אקשטיין לתפקיד דירקטור שהומלץ על ידי ועדת המינויים אז בראשות השופטת איילה פורקצ'יה על רקע היותו של בנו לקוח גדול של הבנק. לוועדת הביקורת של הבנק יש סמכות לפסול מועמדים מחשד לזיקות שעלולות ליצור ניגודי עניינים.

דירקטוריון בנק הפועלים אמור להחליף חלק מחבריו (7 במספר). האסיפה השנתית לבחירת הדירקטורים מחדש (כולל דירקטורים חדשים) צפוי בחודש יולי הקרוב. הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין בראשות השופט בדימוס משה גל פרסמה את המועמדים עליהם היא ממליצה לדירקטוריון הבנק לפני כחודש. הוועדה המליצה על שני דירקטורים חיצוניים על פי חוק החברות, שלושה דירקטורים חיצוניים על פי נוהל בנקאי תקין ושלושה מועמדים לתפקיד דירקטורים רגילים.

בקטגוריית דירקטור חיצוני על פי חוק החברות ייבחר אחד מבין דוד אבנר או אריה אורלב. בקטגורית דירקטור חיצוני לפי נוהל בנקאי תקין יתמודדו – נעם הנגבי, רו"ח ישראל זיכל והדירקטור המכהן שמתמודד על חידוש כהונה ראובן קרופיק על שני כיסאות.

על כהונה כדירקטורים רגילים היו אמורים להתמודד– עודד ערן (המכהן כיו"ר הדירקטוריון), עו"ד דליה טל, שהייתה בעבר היועמ"שית של בנק לאומי והיום שותפה בכירה במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק, וד"ר דוד צביליחובסקי מתוכם היו אמורים להיבחר שני דירקטורים. הוועדה המליצה על תמר גוטלין במקומה.

דליה טל, צילום: אוראל כהן דליה טל | צילום: אוראל כהן דליה טל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות