אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת בזק בסכנה: הראל מצטרפת לאלטשולר - מתנגדת למתווה של סרצ'לייט ופורר צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

עסקת בזק בסכנה: הראל מצטרפת לאלטשולר - מתנגדת למתווה של סרצ'לייט ופורר

באסיפת מחזיקי האג"ח שהתכנסה היום הודיע יוני שר נציג הראל כי הוא ימליץ להצביע נגד העסקה, אלא אם ישונה סעיף הבטוחות; מדובר בהצהרה משמעותית שעלולה לטרפד את הרכישה

12.06.2019, 14:58 | גולן חזני

התנגדות של חלק ממחזיקי אג"ח מסדרה ג' של ביקום, עשויה להכשיל את רכישת החברה בידי קרן סרצ'לייט ודוד פורר.

קראו עוד בכלכליסט

באסיפת מחזיקי האג"ח שהתכנסה היום (ד') ברמת גן הודיע יוני שר נציג הראל כי "אמליץ להצביע נגד העסקה, אלא אם ישונה סעיף הבטוחות".

האסיפה דנה בהצעה הסופית של קרן סרצ'לייט לרכישת השליטה בבזק שהוגשה אמש ואשר מחזיקי האג"ח בארבע סדרות אמורים לאשר ברוב של 75% לפחות בשבוע הבא, כדי שתוכל להיחתם מול החברות ביקום ואינטרנט זהב.

מדובר בהצהרה משמעותית שעלולה לטרפד את הרכישה מצד סרצ'לייט ודוד פורר. מתנגד מוצהר להסדר הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם שמחזיק ב-14% מהסידרה. לאסיפות לא מגיעים כל מחזיקי האג"ח כך שהתנגדות של שני הגופים לבדם צפויה להביא לאי אישור ההצעה וטרפוד חתימת ההסכם. עפ"י הערכות יש גופים נוספים שמתנגדים לעיסקה כפי שהיא מוצעת, מבין מחזיקי האג"ח.

בזק, צילום: אוראל כהן בזק | צילום: אוראל כהן בזק, צילום: אוראל כהן

הסיבה המרכזית להתנגדות של המחזיקים היא העובדה שבהסכם המוצע אין שיעבוד של מניות בזק, לו מתחייבת סרצ'לייט לטובת מחזיקי האג"ח כתנאי מתלה לעסקה.

סרצ'לייט מתחייבת לבצע מאמץ סביר לרישום שיעבוד כזה, אולם לא כתנאי מתלה. המחזיקים דורשים תנאי כזה ורואים בו נושא מהותי שימנע מהקרן נסיגה מההסכם.

סעיף נוסף שמפריע הוא דרישה של סרצ'לייט למזומן ברמה מינימלית של 685-695 מיליון שקל בהשלמת העסקה בקופת ביקום, כשמתחת 685 מיליון שקל יאפשר לסרצ'לייט לסגת ללא תנאי. סעיף שלישי הוא העובדה שסרצ'לייט ופורר לא מעמידים פקדונות שיחולטו במידה ויסוגו מהעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אלי(7), בזק נסחרת במחיר סביר
בזק זו חברת תקשורת בינונית, הנסחרת כיום במכפיל 6-7. רווחיותה תלויה במוצר קופקסון טלפון קווי דועך, שעלול לרדת משמעותית בגלל רגולציה. בכזה מקרה היא תתקשה לשלם את החוב הגדול שלה (11 מיליארד שקל) ואז המניה יכולה להחתך בחצי מהיום. לא סימפטי. מוזמן לשאול את משקיעי טבע. אפשר למשל לקנות את AT&T בארה"ב, חברה "טיפה" יותר גדולה מבזק, לפי מכפיל קדימה של 8-9. הם כבר פורסים דור 5, מה שבזק יכולה רק לחלום עליו כרגע. לא סתם בזק ירדה. בזק איננה מניה יקרה, אבל היא גם לא מי יודע מה מציאה. במעוף אפשר למשל למצוא את דלק קבוצה, במכפיל 8. לחברה הזו כיום יש 2 מנועים: שדה תמר ואיתקה ים צפוני. מהשנה הבאה נוסף מנוע שלישי של לוייתן ויתכן גם טורבו לאיתקה. זו חברה שנראית בעלת פוטנציאל צמיחה טוב מבזק הדועכת עד מדשדשת. רק דוגמה אחת. היא גם מחלקת דיבידנד, מה שמשקיעי בזק יצטרכו לשכוח לפחות לשנתיים הקרובות. בשאיפה שיראו שוב בעוד 3 שנים. לא סתם בזק ירדה. זה לא כשל שוק רגעי.
dw  |  12.06.19
8.
סיקור האסיפה בתפוז
הקוראים מוזמנים לעיין בסיקור האסיפה שהעליתי לפורום בורסה ושוק ההון בתפוז. סרצ'לייט הרעו את תנאי העיסקה ולכן זו הצעה קשה. האם להצביע בעד או נגד? לא פשוט. אם נצביע נגד צריך לקחת בחשבון שכל פירמידת בזק תרד, כי יחזור החשש לדיפולט אצל ביקום ומכירת מיליארד וחצי של מניות בזק בשוק, וזה יוריד את המניה (ע"ע מניית כלל ביטוח שקרסה). בתרחיש כזה מניית ביקום עלולה להימחק כליל. מצד שני, סרצ'לייט הכניסו לנו כמה סעיפים קשים לעיכול. לא פשוט.
dw  |  12.06.19
לכל התגובות