אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורי ארקין ורוני סופר מרחיבים את עסקי הנדל"ן למיאמי

מורי ארקין ורוני סופר מרחיבים את עסקי הנדל"ן למיאמי

ל"כלכליסט" נודע כי ארקין וסופר רוכשים במשותף בניין ברובע המשרדים הרפואיים בעיר, בעבור 15 מיליון דולר. ההשקעה הינה חלק ממהלך אסטרטגי לבניית פורטפוליו שנסמך על הרחבת מערכת הבריאות בארה"ב

13.06.2019, 09:11 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מורי ארקין ומנכ"ל גזית גלוב ישראל לשעבר רוני סופר משתפים פעולה ברכישת בניין משרדים במיאמי ב־15 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי ארקין אחזקות רכשה בניין משרדים באזור ה־Health District במיאמי, בשותפות עם חברת הנדל"ן טופמד ריאליטי (TopMed Realty), המנוהלת ונשלטת על ידי סופר ומתמחה בהשקעות במשרדים רפואיים.

זו העסקה השלישית של ארקין וסופר שרכשו בשנתיים האחרונות בניינים בדרום פאלם ביץ' בפלורידה ובשיקגו.

ארקין, שצבר את הונו באקזיט שביצע בחברת התרופות אגיס שנמכרה ב־2004 לפריגו האמריקאית תמורת 800 מיליון דולר, ובחברת בזק בה היה השותף הישראלי של קרן איפקס וקבוצת סבן, מפנה בשנים האחרונות את השקעותיו לתחום סולידי יותר, נדל"ן, בעיקר באירופה ובארה"ב, ולתחום בו נכח מסורתית, הביומד, שהוא תחום קצת פחות שמרני.

מורי ארקין. פורטפוליו מגוון של למעלה מ־20 השקעות מורי ארקין. פורטפוליו מגוון של למעלה מ־20 השקעות מורי ארקין. פורטפוליו מגוון של למעלה מ־20 השקעות

בניין המשרדים שנרכש הוא בן 11 קומות, משתרע על שטח להשכרה של כ־43 אלף רגל רבוע (4000 מ"ר) ובנוסף כולל חניון של שבע קומות. הנכס מושכר במלואו בהסכמי שכירות ארוכים יחסית. הנכס נרכש מתחת לעלות הבנייה של נכס זהה, באזור אורבני עם חסמי כניסה גבוהים. הנכס ממוקם בסמוך ל־Health District — ריכוז המשרדים הרפואיים השני בגודלו בארה"ב. האזור מאכלס דיירים רבים מהתחום הרפואי כגון Jackson Memorial Hospital (בית החולים השלישי בגודלו בארה"ב) ואוניברסיטת מיאמי.

במהלך השנים האחרונות, חברות טכנולוגיה וסטארט־אפים הפועלים בסקטור מדעי החיים החלו להתמקם באזור במטרה לנצל את הריכוז הגדול של חברות מהתחום. הנכס ממוקם לצד אחד מעורקי התנועה המרכזיים במיאמי ובסמיכות למרכז העיר המרוחק דקות ספורות מהנכס.

שלוש ההשקעות של ארקין וסופר מסתכמות בשטח להשכרה של כ־575,000 רגל רבוע עם שני חניונים צמודים בהשקעה כוללת של כחצי מיליארד שקל. ההשקעה במיאמי הינה חלק ממהלך אסטרטגי של בניית פורטפוליו בתחום המשרדים הרפואיים, הנחשב לאפיק השקעה אטרקטיבי אך מבוסס, הודות לנטייה של השוכרים להישאר לתקופות ארוכות, לצמיחה מתמשכת בביקוש לשירותים במערכת הבריאות בארה"ב, ולנטייה הגוברת להוציא את חלקם מחוץ לבתי החולים.

ארקין אחזקות פעילה בתחום השקעות נדל"ן בינלאומיות מעל לשש שנים ומנהלת פורטפוליו מגוון של למעלה מ־20 השקעות. תיק הנדל"ן של ארקין מתפרש על שש מדינות שונות (בצפון אמריקה ואירופה) בסקטורים שונים כגון משרדים, בתי דירות, מעונות סטודנטים, מסחר ועוד. פעילות הנדל"ן מנוהלת על ידי נמרוד בר, לשעבר מנהל מחלקת השקעות נדל"ן בינלאומיות בחברת הביטוח מגדל. לאחרונה הצטרף לצוות גיא טובר ממחלקת הנדל"ן של הראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות