אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הרכב פורד משיבה מלחמה: "בירד וליים תוקפות את הערים" צילום: דוד הכהן

ענקית הרכב פורד משיבה מלחמה: "בירד וליים תוקפות את הערים"

ביל פורד, שביקר השבוע בישראל לרגל השקת מרכז מחקר של החברה בתל אביב, אמר כי פורד קנתה את חברת הקורקינטים השיתופיים ספין

13.06.2019, 06:59 | מאיר אורבך
 יו"ר ענקית הרכב העולמית פורד נגד חברות שיתוף הקורקינטים.

ביל פורד, שביקר השבוע בישראל לרגל השקת מרכז מחקר של החברה בתל אביב, אמר אתמול בשיחה עם עיתונאים כי פורד קנתה את חברת הקורקינטים השיתופיים ספין. אלא שלדבריו, הם לא מתכוונים לאמץ את המודל של החברות הקיימות והמובילות בתחום.

"קנינו חברת קורקינטים כי אנחנו יודעים שלערים יש כיום בעיות קשות של תנועה", אמר אתמול בתגובה לשאלת "כלכליסט". "אנחנו עוזרים לחברות לנהל את כל סוגי התחבורה שלהן ולחבר אותם יחד כדי ליצור תנועה. לכן קנינו את ספין הקטנה, שגדלה".

קורקינט חשמלי בירד במרכז תל אביב, צילום: דוד הכהן קורקינט חשמלי בירד במרכז תל אביב | צילום: דוד הכהן קורקינט חשמלי בירד במרכז תל אביב, צילום: דוד הכהן

בדבריו, פורד מתח ביקורת על בירד וליים, הפעילות בערים רבות בעולם ובהן תל אביב. "במקום לתקוף ערים, אנחנו רוצים לחבור לערים ולתת להן את הקורקינטים כפתרון. זה גישה שונה מבירד וליים. אני רואה הרבה ערים שמתנגדות וזורקות את חברות הקורקינטים, כי החברות לא מבינות את הצרכים של הערים. אנחנו מנסים לעזור לערים להבין את העולם הזה. אובר, ליים ואחרות הן פתרון טוב לאנשים, אבל הן מעמיסות על הערים בעיות. ערים מחפשות פתרון כולל לתחבורה שלהן, וכל עיר היא סיפור שונה. פתרון אחד לא יתאים לכולן".

באשר לפעילות בישראל, פורד אמר כי החברה מחפשת "שותפויות טכנולוגיות בעיקר, אבל כל דבר שיעזור לנו בעתיד של הרכב מעניין אותנו, גם חברות שאין להן קשר לעולם הרכב, כמו חברות בידור. חווית הנהיגה היא דבר חשוב מאוד, אבל שאלת המותג של הרכב שייקח אותך היא גם משמעותית. אם אני רוצה שאנשים ירצו שרכב של פורד ייקח אותם, אני צריך להשקיע בזה משמעותית ולתת להם חוויה ייחודית ושונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות