אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IGP של חיים שני ומשה ליכטמן מובילה השקעה של 52 מיליון יורו בסטארט-אפ גרמני צילום: יורם רשף

IGP של חיים שני ומשה ליכטמן מובילה השקעה של 52 מיליון יורו בסטארט-אפ גרמני

מדובר בהשקעה הראשונה של הקרן מחוץ לישראל. מקמקלר, שבה תשקיע IGP, מפעילה פלטפורמה טכנולוגית שמנסה לשנות את שוק תיוון הנדל"ן באירופה ולייעל אותו

12.06.2019, 21:12 | מאיר אורבך

קרן IGP שנוסדה על ידי חיים שני ומשה ליכטמן מובילה בשיתוף עם קרן טרגט גלובל השקעה של 52 מיליון יורו בחברת טכנולוגיית הנדל"ן הגרמני מקמקלר (McMakler). החברה הגרמנית מפתחת ומפעילה פלטפורמה טכנולוגית שמנסה לשנות את שוק תיווך הנדל”ן באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

מקמקלר נוסדה בשנת 2015 על ידי פליקס ג'אן, יזם סדרתי ולשעבר מנהל בכיר בחברת רוקט אינטרנט שהיה מעורב בהקמה וניהול של מספר חברות גדולות דוגמת Zalando , AUTO1 ו- Home24 .

בכוונת מקמקלר לפעול תחילה בשווקי הנדל"ן המסורתיים בגרמניה, אוסטריה וצרפת, ולאחר מכן להתרחב למדינות נוספות באירופה. 

אסף הראל מקרן IGP, צילום: יורם רשף אסף הראל מקרן IGP | צילום: יורם רשף אסף הראל מקרן IGP, צילום: יורם רשף

היקף עמלות התיווך בעסקאות נדל"ן למגורים בגרמניה לבדה - השוק שאליו מתכוונת החברה לחדור בשלב הראשון - מוערך ב-10 מיליארד יורו בשנה ופועלים בו 30-35 אלף סוכני נדל"ן, שרובם עובדים ללא שימוש בטכנולוגיה או בדאטה בעבודתם היומיומית.

שרשרת הערך של סוכן נדל"ן מסורתי בגרמניה היא ארוכה ומסורבלת, כאשר סוכן טיפוסי הוא בדרך כלל עצמאי או עובד בסוכנות מקומית וצריך לבצע בעצמו שורה של משימות, הדורשות יכולות שונות, כמו לייצר לעצמו הזדמנויות ופגישות עם מוכרים וקונים פוטנציאליים, להשיג בלעדיות על נכסים, לבצע הערכות שווי ומחקרי שוק, לתזמן ולקיים פגישות באתרים עם קונים, ללוות את המו"מ על תנאי העסקה, ולסגור אותה. תהליך כזה נמשך בממוצע בין 6-8 חודשים, כאשר סוכן ממוצע מצליח לסגור בין 4-6 עסקאות בשנה.

הפלטפורמה הטכנולוגית של מקמקלר הופכת את כל האספקטים של שרשרת הערך של סוכני הנדל"ן לדיגיטליים, החל מאיסוף וניהול הלידים, דרך תהליכי הרישום, שימוש בביג-דאטה להערכות שווי, הפקת חומרים שיווקיים, פרסום אוטומטי וניהול הפרסום, ניהול המו"מ בין המוכר למציעים השונים, וסגירה קלה של ההליך המשפטי מול הנוטריון. החברה תחל להציע בקרוב גם מימון משכנתאות וביטוחי דירה.

אסף הראל, שותף כללי ב-IGP, מסר: "הטכנולוגיה של מקמקלר מאפשרת לשנות ולייעל את שוק הנדל”ן בצורה גאונית בפשטותה – בצד אחד יש מוכרים של בתים שלא יודעים מה ערך הנכס שלהם, ובצד שני יש עשרות אלפי סוכני נדל"ן, שעובדים בצורה אנלוגית ומאוד לא מסודרת – כאשר באמצע יש המון מרחב לשיפור באמצעות נתונים, טכנולוגיה ויעילות תהליכית.

"מקמקלר לקחה על עצמה להוביל את המהפכה הזאת במספר מדינות באירופה, כשהפעילות שלה כבר משמעותית, וצומחת בקצב של פי שלושה משנה לשנה.

הראל הוסיף ואמר: "זוהי לנו ההשקעה הראשונה מחוץ לישראל, אך היא דומה במובנים רבים להשקעות הישראליות שלנו ותואמת למדיניות ההשקעות של הקרן המאפשרת לנו להשקיע גם בחברות זרות, אם הן עונות על רף ציפיות גבוה שהצבנו לעצמנו"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות