אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מינה מקורב לשעבר של ליברמן ליועץ מיוחד לעניין העולים מרוסיה צילום: איי אף פי

נתניהו מינה מקורב לשעבר של ליברמן ליועץ מיוחד לעניין העולים מרוסיה

ראש הממשלה התחמש בעו"ד אוריאל בולשטיין - מי שנחשב ליד ימינו של ליברמן לפני כעשור - בקרב מול יו"ר ישראל ביתנו על הקול הרוסי. ליברמן: "נתניהו בלחץ היסטרי, וכבר מחר ימנה יועץ לענייני דובים בקוטב הצפוני"

12.06.2019, 22:42 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה הערב את עו"ד אוריאל בולשטיין ליועץ מיוחד לענייני יוצאי מדינות ברה"מ לשעבר. המינוי מהווה חלק מהקרב המתנהל בין נתניהו והליכוד ויו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן לאחר שהאחרון סירב להצטרף לקואליציה בראשות נתניהו, ועקב כך, פעל נתניהו להקדמת הבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

בולשטיין היה לפני למעלה מ-10 שנים "יד ימינו" של ליברמן, ונחשב לאחד האנשים הקרובים אליו ביותר. בולשטיין מכיר את ליברמן היטב ומינויו אצל נתניהו יכול לסייע לו בקרב על ה"קול הרוסי" בהיותו מוערך מאוד במגזר.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, צילום: אלכס קולומויסקי

בולשטיין הוא גם חבר מרכז הליכוד, ובעבר ניסה לקבל את השיריון למתמודד במגזר הרוסי. הוא רהוט מאוד ומוערך מאוד בכלי התקשורת דוברי הרוסית. 

נתניהו כתב כי "העלייה ממדינות ברה"מ לשעבר תרמה רבות להצלחת ישראל בעשורים האחרונים, אך ישנן סוגיות רבות שדורשות טיפול מיוחד. ביחד נצליח לקדם פנסיות, דיור ציבורי ונושאים חשובים אחרים".

יצוין, כי במהלך המו"מ הקואליציוני דרש ליברמן להעניק "פנסיית מינימום" לקשישים בשיעור של 70% משכר המינימום. כוונתו של ליברמן היתה לסייע במיוחד לעולים הקשישים ממדינות ברה"מ לשעבר. משרד האוצר הביע התנגדות לממן את ההצעה.

כעת מעריכים בליכוד שהמפלגה תציע פנסיית מינימום לעולים קשישים וכן תקצה תקציב לדיור ציבורי לעולים.

ליברמן הגיב הערב למינוי וצייץ: ״אתמול ראש הממשלה מינה יועצת לענייני בעלי חיים. היום לאחר פרסום הסקרים בכלי התקשורת, בהם ישראל ביתנו משיגה 10 מנדטים, מינה יועץ לענייני עולים מברית המועצות לשעבר. זה מעיד שראש הממשלה נמצא בלחץ היסטרי וכנראה כבר מחר נשמע עוד בשורה - יועץ מיוחד לענייני דובים בקוטב הצפוני״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות