אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זייף חטיפת מטוס כדי להחזיר אליו את חברתו וקיבל מאסר עולם צילום: NDTV

זייף חטיפת מטוס כדי להחזיר אליו את חברתו וקיבל מאסר עולם

איש עסקים הודי שהשאיר פתק בשירותי מטוס של חברת ג'ט איירוויז ובו איום על פצצה נידון למאסר הממושך זאת לאחר שבחוק ההודי יש רק שני סוגי ענישה נגד חטיפות - מאסר עולם או עונש מוות

15.06.2019, 10:48 | שירות כלכליסט
גבר הודי שזייף חטיפת מטוס ב-2017 בניסיון להחזיר אליו את האקסית, עומד בפני מאסר עולם.

איש העסקים בירג'ו סאלה השאיר לפני שנתיים בתא השירותים במטוס פתק בכתב ידו שבו איום על פצצה. הפתק הושאר במטוס של חברת ג'ט איירוויז שבו עבדה בת הזוג לשעבר בטיסה ממומביי לניו דלהי. לפי הפתק, על סיפון המטוס הייתה גם קבוצה של מחבלים שתכננו לחטוף אותו. "טיסה מספר W9 339 מלאה בחוטפים ואסור להנחית את המטוס אלא להטיס אותו ישירות לקשמיר", כתב סאלה בפתק האיום המדומה.

בירג בירג'ו סאלה | צילום: indiatimes בירג

לאחר שדיילת מצאה את הפתק, הקפטן נאלץ לבצע נחיתת חירום. "מעולם לא אירעה לי תקרית כזו", הודה הטייס.

הטיסה אמנם נחתה בסופו של דבר בשלום בשדה התעופה באחמדאבאד בהודו, אך כשנה לאחר מכן הצליחה המשטרה להתחקות אחר סאלה ולקשר אותו לפתק המאיים. הוא הודה בביצוע הפשע והסביר לחוקרים שהפתק היה רק מזימה שנועדה לגרום לחברת התעופה להפסיק את הפעילות שלה בדלהי, שם עבדה בת הזוג, כך שהיא תצטרך לשוב למומביי ולחזור לזרועותיו. סאלה, סוחר יהלומים במקצועו, הואשם בניסיון להשתלט על מטוס.

מטוס חברת תעופה ג מטוס חברת תעופה ג'ט איירווייז | צילום: NDTV מטוס חברת תעופה ג

לא רק שהוא לא התאחד עם בת הזוג, אלא שסאלה גם נידון למאסר עולם. הוא גם הפך לאדם הראשון שמככב ברשימת האסורים לטיסה של הודו.

"אנחנו נערער על פסק הדין", מסר עורך דינו, רוהיט ורמה. "אך חייבים להבין שיש רק שני סוגי ענישה תחת החוק החדש נגד חטיפות – מאסר עולם או עונש מוות. אם בן ערובה נהרג, אז העונש הוא מוות. בנסיבות פחות מחמירות, העונש הוא מאסר עולם, כך שעמדו בפני השופט רק שתי אפשרויות". כמו כן, הוטל עליו לשלם קנס של 50 מיליון רופי. הנכסים שהיו על סאלה בעת המעצר, שכוללים את הטלפון הנייד, כרטיסי אשראי ו-400 אלף רופי במזומן הוחרמו.

עם זאת, רבים מאמינים כי מדובר בעונש חמור מדי. "הוא מעולם לא התנהג בצורה אנטי חברתית, נראה לי שהוא הופלל על ידי אנשים, אולי על ידי הדיילת", אמר לטיימס אוף אינדיה שכן של סאלה. "היו צריכים להקל עליו בעונש".

למרבה האירוניה, מתברר כי סאלה היה יכול בכלל לוותר על התעלול, וזאת מכיוון שג'ט איירוויז פשטה את הרגל באפריל השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות