אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשכ"ל לשעבר שוקי אורן מונה ליו"ר תחנת הכוח דוראד צילום: עמית שעל

החשכ"ל לשעבר שוקי אורן מונה ליו"ר תחנת הכוח דוראד

מועמדותו של אורן, שיחליף את ארז כלפון, אושרה ע"י חברי דירקטוריון החברה; המהלך אמור לנתק את הניהול המקביל בין דוראד הפרטית לקצא"א, שכלפון ימשיך לנהלה

13.06.2019, 16:43 | ליאור גוטמן

החשב הכללי באוצר לשעבר שוקי אורן מונה רשמית אתמול (ד') לתפקיד יו"ר הדירקטוריון החדש של תחנת הכוח הפרטית דוראד. מועמדותו של אורן, שנחשפה השבוע ב"כלכליסט" , אושרה על ידי חברי דירקטוריון החברה, והיא אמורה לסכם החלפה של ארבעה דירקטורים חדשים בתחנת הכוח, כלומר אורן ועוד שלושה.

קראו עוד בכלכליסט

אורן יחליף את היו"ר הנוכחי ארז כלפון, שהחזיק עד היום בשני תפקידים במקביל - יו"ר דוראד ויו"ר קצא"א החדשה (קצא"א ב', או בשמה הרשמי חברת קו צינור אירופה אסיה - ל"ג). לאחר המינוי המתוכנן כלפון יישאר בתפקידו כיו"ר קצא"א החדשה.

שוקי אורן. אושר מינויו ליו"ר דוראד , צילום: עמית שעל שוקי אורן. אושר מינויו ליו"ר דוראד | צילום: עמית שעל שוקי אורן. אושר מינויו ליו"ר דוראד , צילום: עמית שעל

דוראד מפיקה כ־850 מגה וואט (כ־6% מכוח הייצור של חברת החשמל), ופועלת מאז מאי 2014 מול שורת גופים פרטיים כמו בנקי הפועלים ולאומי, מקורות, משרד הביטחון, רשת מלונות פתאל, אסם ושטראוס. הפעילות מתבצעת תוך מתן הנחה של עד 10% מהתעריף. כלומר שדוראד, שמוחזקת חלקית על ידי המדינה דרך קצא"א, מתחרה באופן אבסורדי בחברת החשמל הממשלתית על אספקת חשמל ללקוחות "כבדים".

המינוי של אורן אמור לנתק את הזיקה הניהולית בין קצא"א, שמחזיקה כ-37% בתחנת הכוח, לבין פעילות דוראד כיצרנית חשמל פרטית. דוראד סיימה את הרבעון ה-1 של 2019 ברווח הנקי של בכ־60.4 מיליון שקל, ירידה של כ־3.7% לעומת 2018.

סך הכנסות החברה הגיע לכ-713 מיליון שקל, גידול של כ־4% לעומת הרבעון הראשון של 2018. הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ־120 מיליון שקל, ירידה של כ־2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד שמיוחס להוצאות הפעלה גבוהות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות