אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר הרוויחו 135 מיליון דולר בשנה שעברה צילום: גטי אימג'ס

איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר הרוויחו 135 מיליון דולר בשנה שעברה

לפי מסמכים שהוגשו על ידי הבית הלבן למשרד האתיקה בממשל, הכנסות הזוג מגיעות בין היתר ממניות ואג"ח שבבעלותם, חוזה לכתיבת ספר ומאחזקות נדל"ן - כולל של מלון המשפחה בוושינגטון הבירה

15.06.2019, 11:01 | שירותי כלכליסט

איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר, בתו וחתנו של נשיא ארה"ב, הרוויחו בשנה שעברה 135 מיליון דולר, זאת בזמן שכיהנו כיועצים לנשיא. הכסף נבע מאחזקות הנדל"ן, מניות ואג"ח שבבעלותם ואפילו חוזה לכתיבת ספר, כך לפי מסמכים פיננסיים שפרסמו. המסמכים הוגשו על ידי הבית הלבן למשרד האתיקה בממשל, זאת בהתאם לחוק המחייב את כל בכירי הממשל לחשוף את הונם.

קראו עוד בכלכליסט

אחזקתה של איוונקה במלון של המשפחה בוושינגטון הבירה, הממוקם כמה רחובות מהבית הלבן, הכניסה לה 3.95 מיליון דולר ב-2018, בדומה לשנה קודם לכן. המלון, שהפכה ליעד מועדף על דיפלומטים זרים ולוביסטים מאז שנכנס טראמפ לבית הלבן, עומד במרכז שתי תביעות פדראליות הגורסות כי טראמפ מפר את האיסור על קבלת כסף מממשלות זרות.

מקור הכנסה משמעותי נוסף הוא הקרן של איוונקה שכוללת את העסק הפרטי שלה למכירת תיקים, נעליים ואקססוריז, שהרוויח לפחות מיליון דולר בשנה שעברה, ירידה מ-5 מיליון דולר ב-2017. ביולי השנה שעברה הודיעה איוונקה כי בכוונתה לסגור את חברת האופנה שלה כדי להתמקד בעבודתה בבית הלבן.

איוונקה טראמפ וג איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר. נדל"ן, אופנה וספרות | צילום: רויטרס איוונקה טראמפ וג

מהמסמכים הפיננסיים של בעלה עולה כי הוא הרוויח מאות אלפי דולרים מבעלות על דירות בניו יורק באמצעות אחזקתו בחברת ההשקעות בנדל"ן, קאדר. עם זאת, מקור ההכנסה העיקרי שלו הוא האחזקה שלו בבנייני דירות באמצעות חברת הנדל"ן המשפחתית. כך למשל, ווסטמיניסטר מנג'מנט, החברה שאחראית על הבניינים להשכרה, הכניסה 1.5 מיליון דולר. בנוסף, בניין פוק שבשכונת סוהו במנהטן, הכניס 6 מיליון דולר בשכירות.

מקורות הכנסה נוספים שצוינו כוללים מקדמה בגובה 263,500 דולר שקיבלה איוונקה לכתיבת הספר "נשים שכותבות: לשכתב את חוקי ההצלחה" שפורסם ב-2017. טראמפ התחייבה לתרום את התמלוגים מהספר לקרן הצדקה שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות