אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה לא תדון מחר בהצעת הקיצוץ אלא בהקמת הישוב על שם טראמפ צילום: אלכס קולומויסקי

הממשלה לא תדון מחר בהצעת הקיצוץ אלא בהקמת הישוב על שם טראמפ

אף שביום חמישי הודיע האוצר כי הממשלה תדון מחר בשורת קיצוצים בגובה 3.25 מיליארד שקל שנועדו לרסן מעט את הגירעון המשתולל, נראה כי הדבר לא יקרה. בישיבה מיוחדת שתקיים הממשלה ברמת הגולן היא תתמקד בהקמת היישוב החדש על שם נשיא ארה"ב בגולן

15.06.2019, 18:26 | צבי זרחיה

עניין של סדר עדיפויות: בישיבתה המיוחדת שתערוך מחר (א') הממשלה ברמת הגולן היא לא תדון בהצעת הקיצוץ בתקציב שגובשה על ידי משרד האוצר, אלא בהקמת ישוב באזור על שם נשיא ארה"ב דונלאד טראמפ. 

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי הגיש משרד האוצר לממשלה שורה של צעדים וקיצוצים של 3.25 מיליארד שקל שנועדו לרסן מעט את הגרעון שיצא משליטה. על פי תחזיות האוצר הגירעון היה מגיע בשנה הבאה ל-4% וכעת בעקבות קיצוץ רוחבי והעלאות מסים צפוי לעמוד על 3.8%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. היישוב "רמת טראמפ" יוצא לדרך, צילום: שאטרסטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. היישוב "רמת טראמפ" יוצא לדרך | צילום: שאטרסטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. היישוב "רמת טראמפ" יוצא לדרך, צילום: שאטרסטוק

ואולם, סדר היום לישיבת הממשלה הופץ לשרים יום קודם, ברביעי, וכתוצאה מכך לא תיכלל התוכנית בישיבת הממשלה שתיערך מחר. באוצר טענו ביום חמישי שהצעת הקיצוץ תועלה לדיון מחר - אך נראה שהדבר לא יקרה.

לגופו של עניין, בממשלה צפוי רוב בעד תוכנית הקיצוצים: למרות התנגדויות שנרשמות בקואליציה. סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הודיע שיתנגד לקיצוצים בשל הפגיעה הצפויה בתקציב משרדו. חרף זאת יושג רוב בעד הקיצוצים בזכות קולותיהם של שרי הליכוד ו- 3 שרי כולנו, וזאת גם אם שר הפנים והפריפריה אריה דרעי יתנגד להם.

הצעת הקיצוץ כוללת תוספת של 800 מיליון שקל לתקציב הביטחון. מדובר בתוספת חסויה שלא יינתנו עליה הסברים לוועדת הכספים שתתבקש לאשרה כך. ההסברים יימסרו לועדה המיוחדת לתקציב הביטחון שהיא ועדה חסויה.

הוועדה לתקציב הביטחון הוקמה ביום רביעי האחרון על ידי הכנסת על מנת שתוכל לדון ולאשר את הגדלת תקציב הביטחון. רה"מ בנימין נתניהו כבר הודיע במהלך המו"מ הקואליציוני על כוונתו להגדיל את תקציב הביטחון. ההערכה היא שתקציב הביטחון יוגדל עוד יותר בהצעת תקציב המדינה לשנת 2020.

על שולחנה של הממשלה יועלה מחר לדיון היישוב החדש שיוקם בגולן, וייקרא על שמו של נשיא ארה"ב. היישוב שצפוי להיקרא "רמת טראמפ" ימוקם במועצה האזורית גולן, באזור היישוב קלע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות