אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייק ניוז נוסח ארגנטינה: "אלשטיין הצליח והבריא את אי.די.בי" צילום: עמית שעל

פייק ניוז נוסח ארגנטינה: "אלשטיין הצליח והבריא את אי.די.בי"

לפי העיתון הארגנטיני הנפוץ "קלרין": "אלשטיין הוא מאנשי העסקים הגדולים והמצליחים בישראל"

16.06.2019, 09:14 | גולן חזני
"אדוארדו אלשטיין הוא מאנשי העסקים הגדולים והמצליחים בישראל", זעקה ב־9 ביוני כותרת בעיתון הארגנטיני הנפוץ "קלרין". הכתבה מסקרת בהרחבה את "האימפריה" של אלשטיין — וזאת מבלי להזכיר את המצב הפיננסי הקשה של הקבוצה. "בבעלותו של מי שנמנה עם חמשת אנשי העסקים הגדולים בארגנטינה נדל"ן, סופרמרקטים, בתי מרקחת, חברות תקשורת והייטק בישראל, והחברה מעסיקה 22 אלף עובדים".  

קראו עוד בכלכליסט

הכתבה מתארת את בעל השליטה הקודם נוחי דנקר (הטעות במקור), שרכש אותה במינוף גבוה והסתבך ויושב בכלא. "אלשטיין הצליח מאוד והבריא את החברה. הוא הוריד את החוב של אי.די.בי מ־10 מיליארד ל־4 מיליארד דולר, מכר 5% מבנק קרדיט סוויס שאירסה החזיקה (טעות — אי.די.בי החזיקה במניות והן נמכרו בתקופת דנקנר), הזרים 750 מיליון דולר לאי.די.בי, ואז הצליח להתרומם".

הכתבה מציינת כי ההתחלה היתה קשה, וכי אירסה הגיעה לישראל עם עשרה אנשים. אחד מהם הוא חררדו ציפרוביץ', אחד המנהלים של אלשטיין, המצוטט כמי שמתאר את הישגי שופרסל, מבלי לציין העובדה שכבר אינה בשליטת אי.די.בי: "הניהול החכם של 20 אלף פריטי מלאי מאפשר לנו לנהל מו"מ עם הספקים, לקבל מחירים מצוינים, ולגלגל אותם ללקוחות. הרובוטים מאפשרים להזמין פריטים בתוך 35 שניות".

הכתבה על אלשטיין באתר "קלרין" הכתבה על אלשטיין באתר "קלרין" הכתבה על אלשטיין באתר "קלרין"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות