אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משכונת עולים לשכונה עולה: כך הפכה תל ברוך לנדל"ן הכי ייחודי בתל אביב הדמיה: טל אלימלך

משכונת עולים לשכונה עולה: כך הפכה תל ברוך לנדל"ן הכי ייחודי בתל אביב

"למרות האצת הבנייה לגובה, הציבור בישראל עדיין מחפש את צמודי הקרקע", אומר מיכה נתנאל מקבוצת נתנאל, שיזמה ובונה את פרויקט היוקרה 26VILLAS בתל ברוך. כך התברגנה לה השכונה הקטנה שבצפון תל אביב – ונותרה כשהיתה

17.06.2019, 09:28 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

מאז היווסדה ב-1947, צברה לעצמה תל ברוך מוניטין והפכה משכונת עולים קשת יום לאחת השכונות היוקרתיות והמבקשות בתל אביב. לצד זאת, גם בעידן שבו העיר הלבנה מוצפת במגדלי מגורים של עשרות קומות, ממשיכה השכונה הוותיקה לשמור על אופייה הפסטורלי עם בתים פרטיים בבנייה נמוכה המוקפים בסביבה ירוקה ומטופחת. בבד בבד, בעוד שכונות סמוכות דוגמת מעוז אביב ונווה שרת צפויות במהלך השנים הבאות לעבור מתיחת פנים עם מיזמי התחדשות עירונית בשטחן, בתל ברוך לא צפויים שינויים מרחיקי לכת, בבחינת מה שהיה הוא שיהיה.

"את השכונה ניתן למעשה לחלק לשניים – תל ברוך הוותיקה, המוכרת גם כתל ברוך דרום, ותל ברוך החדשה, היא תל ברוך צפון", אומרת טלי ברגל, מתכננת במחלקת תכנון צפון בעיריית תל אביב-יפו. "תל ברוך הוותיקה כוללת כ-500 יחידות דיור, בבתים צמודי קרקע של עד שתי קומות וצפיפות נמוכה. זו שכונה שנשארה כפי שהיתה, במובן הטוב של העניין. לצדה ניצבת תל ברוך צפון שהוקמה בשנות ה-90 ובה כ-1,700 יחידות דיור, מרביתן בבנייה רוויה של 9-4 קומות. תל ברוך היא שכונה בולטת בזכות השטחים הפתוחים הרבים המשרתים את תושביה".

קראו עוד בזירת הנדל"ן:

על פי נתוני הלמ"ס ל-2017, בתל ברוך (ובמעוז אביב הסמוכה אליה) מתגוררים כ-9,150 תושבים, המהווים כ-2.1% מסך תושבי תל אביב. על חוסנה של השכונה מעידים מעמדה הסוציו-אקונומי האיתן של תושביה, ההגירה החיובית אליה מאזורים אחרים בעיר וכמובן מחירי הדירות בה, הנחשבים מהגבוהים בתל אביב.

תל ברוך. צפיפות נמוכה ושטחים ירוקים תל ברוך. צפיפות נמוכה ושטחים ירוקים תל ברוך. צפיפות נמוכה ושטחים ירוקים

בין אורבניות לטבע

בלב תל ברוך הוותיקה תופס כעת את מרב תשומת הלב פרויקט בוטיק חדש ומסקרן – 26VILLAS, המבקש להציע סטנדרט חדש של מגורי יוקרה ולמקסם את יתרונות השכונה והאזור. על שטח המשתרע על פני כ-7.7 דונם ובסמיכות לנתיבי התחבורה הראשיים של מרכז גוש דן, עתידות להיבנות 26 וילות, כל אחת בשטח של 320-300 מ"ר ויותר.

"כשבניית צמודי קרקע נמצאת בשנים האחרונות בירידה מתמדת, הרי שלמצוא היום וילה, ועוד קרקע פרטית בתל אביב, זה לא עניין של מה בכך", מסביר מיכה נתנאל, סמנכ"ל השיווק של קבוצת נתנאל, חברת הייזום הוותיקה המובילה את הפרויקט, את המשיכה לאזור. "אף שבשנים האחרונות הבנייה לגובה תופסת תאוצה, ברור לנו שהציבור בישראל עדיין מחפש את צמודי הקרקע. יתרה מזאת, ככל שהבנייה למגורים תמשיך להיות מבוססת גובה – הגינה הפרטית בקומת הקרקע תהפוך למצרך מבוקש עוד יותר. תל ברוך מציעה מגורים באחד האזורים הכי נחשקים בארץ – זו שכונה המספקת איכות חיים גבוהה ומשלבת בין עיר ללא הפסקה לחוויה כפרית".

כאשר נתנאל מדבר על המיזוג בין אורבניות לטבע, הוא מתכוון בין היתר לסמיכותו של הפרויקט לגנים הציבוריים בשכונה, לשמורות המוכרזות של תל ברוך ולפארק הירקון – הריאה הירוקה הגדולה ביותר בגוש דן - כמו גם למוקדי פנאי, בילוי וספורט, דוגמת הלונה-פארק, גני התערוכה, קניון איילון, מתחמי המסעדות של רמת החיל, הספורטק ועוד.

על פי התוכניות בכל וילה בפרויקט יהיו שלושה מפלסים שביניהם מחברת מעלית שקופה, שמונה חדרים, פטיו, חצר פרטית מרווחת ושתי חניות מקורות. דגש נרחב הושם על הענקת מרחב פרטי ואינטימי לכל אחד מבני המשפחה, עם חלוקה מוקפדת המתבטאת בקומות חדרים נפרדות ובכך שלכל בן משפחה תהיה מרפסת אישית.

יתרון נוסף שמציע המיזם הוא בכל הקשור לקומת המרתף, המאפשרת הפיכתה ליחידת דיור נפרדת, או לחילופין הסבתה למשרד, קליניקה, או סטודיו - לשימוש אחד מבני המשפחה או להשכרה לגורם חיצוני. בקבוצת נתנאל מדגישים עוד כי כל וילה מאובזרת במפרט עשיר, חימום חשמלי תת-רצפתי, מטבח מעוצב, גופי תאורה שקועים ונסתרים וכן מערכת מתקדמת של בית חכם.

ארסנל הפינוקים המצפה לדיירי המתחם מתנקז אל מועדון הספא הכולל בריכת שחייה מחוממת, בריכת ילדים, חדר כושר משודרג, סאונה, חדרי טיפולים, מלתחות ופינות מנוחה. בין הווילות מחברים שבילי גישה שתוכננו ועוצבו בידי אדריכלי נוף.

פרויקט 26VILLAS. ספא, בריכה מחוממת ומועדון כושר, הדמיה: טל אלימלך פרויקט 26VILLAS. ספא, בריכה מחוממת ומועדון כושר | הדמיה: טל אלימלך פרויקט 26VILLAS. ספא, בריכה מחוממת ומועדון כושר, הדמיה: טל אלימלך

בשכונת תל ברוך מגוון מוסדות חינוך לגל הרך ולאוכלוסייה הצעירה, כשאוניברסיטת תל אביב שוכנת במרחק דקות נסיעה ספורות. בכל הקשור לתוכניות העתידיות, הרי שקיימת תוכנית מאושרת להקמת בית ספר תיכון בפאתי השכונה, כשמההיבט המסחרי, יפותחו שטחים מסחריים בקרבתה כחלק מפרויקט הפיל בשכונת נאות אפקה ב'- העתידים לשרת את תושבי תל ברוך והאזור כולו.

"זה פרויקט חלוצי, פורץ דרך", מסכם נתנאל. "המשמעות שלו גדולה עוד יותר כשמביאים בחשבון שבבנייה החדשה צמודי קרקע הולכים ונעלמים מהנוף. איך שלא מסתכלים על זה, אין בתל אביב עוד פרויקט מהסוג הזה".

26VILLAS - תעודת זהות

הפרויקט: 26 וילות

המיקום: בשכונת תל ברוך הוותיקה, צפון-מזרח תל אביב

התמהיל: בתים של 3 מפלסים ו-8 חדרים

המחירים: 11.9-8.9 מיליון שקל

האכלוס: מחודש מרץ 2021

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו