אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד פרישה מאי.די.בי? סמנכ"ל הכספים גיל קוטלר במגעים עם יצחק תשובה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עוד פרישה מאי.די.בי? סמנכ"ל הכספים גיל קוטלר במגעים עם יצחק תשובה

סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי מהווה נדבך חשוב בקשריה עם שוק ההון, ועזיבתו תהיה מכה לקבוצה; המו"מ מתקיים ב-3 החודשים האחרונים, לתפקיד סמנכ"ל החברה המנהלת את פעילות האנרגיה הבינ"ל של הקבוצה - קוטלר מתלבט; בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל אי.די.בי שולם לפידות על התפטרותו

16.06.2019, 14:40 | גולן חזני

יצחק תשובה מנהל מו"מ מתקדם עם סמנכ"ל הכספים של אידיבי, גיל קוטלר, בנושא מינויו לתפקיד סמנכ"ל כספים בחברה הבת המנהלת את פעילות האנרגיה הבינלאומית של הקבוצה. 

קראו עוד בכלכליסט

המגעים בין קוטלר לתשובה נמשכים כבר שלושה חודשים - קוטלר עדכן את אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, על ההצעה שקיבל, וזה מצידו לוחץ עליו להישאר. קוטלר מהווה נדבך חשוב בקשריה של אי.די.בי עם שוק ההון, ועזיבתו תהיה מכה לקבוצה.

קוטלר מעוניין לעבור עם משפחתו לארה"ב, כך שהצעתו של תשובה התאימה לתוכניות שלו. קבוצת דלק הרחיבה לאחרונה את הפעילות הבינלאומית שלה בתחום האנרגיה במפרץ מקסיקו, והיא מצויה בעיצומו של תהליך הקמת מטה שינהל את הפעילות - קוטלר מועד לתפקיד בכיר במטה.  

התפטרות מפתיעה

ביום רביעי שעבר הודיע במפתיע שולם לפידות, מנכ"ל אי.די.בי פתוח ומנכ"ל דיסקונט השקעות, על התפטרותו - הודעה שהיכתה בהלם דירקטורים בקבוצה. לפידות (39) מונה לתפקיד בתחילת 2016 והחליף, למעשה, את חיים גבריאלי שהיה יד ימינו של נוחי דנקנר, בעל השליטה הקודם בקבוצה.

עזיבת לפידות תופסת את קבוצת אי.די.בי במשבר, כשאיגרות החוב הארוכות שלה נסחרות בתשואה של 23%, המבטאות ספק של השוק בדבר יכולתה לפרוע אותן. לפידות עלה עם משפחתו מארגנטינה, כדי לכהן בתפקיד, ונחשב איש אמונו של אלשטיין. 

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות