אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
1,800 עובדי משרד החקלאות מאיימים בשביתה בגלל קיצוץ בשכרם צילום: אלכס קולומויסקי

1,800 עובדי משרד החקלאות מאיימים בשביתה בגלל קיצוץ בשכרם

לטענת העובדים, בעוד שמשרדי ממשלה אחרים החילו את הקיצוץ על תקציב משרדם – הרי שבמשרד החקלאות לא עשו זאת בטענה להיעדר מקורות תקציביים. כתוצאה, הם טוענים, כל עובד צפוי לספוג קיצוץ בסדר של כ-1,000 שקל בחודש

16.06.2019, 17:14 | בילי פרנקל

1,800 עובדי משרד החקלאות ופיתוח הכפר מאיימים לשוב ולפתוח בשביתה, זאת לאחר שהמשא ומתן בין משרדי האוצר לחקלאות בשל קיצוץ צפוי בשכרם - הסתיים ללא הבנות. 

עובדי המשרד מוחים נגד החלטת הנהלת המשרד לקצץ ממכסת השעות הנוספות ותקציבי הכוננויות לעובדים. את בהמשך להחלטת ממשלה מינואר 2018, לקיצוץ רוחבי של שעות הנוספות וכוננויות במשרדי הממשלה. לטענת העובדים, בעוד שמשרדי ממשלה אחרים החילו את הקיצוץ על תקציב משרדם – הרי שבמשרד החקלאות לא עשו זאת בטענה להיעדר מקורות תקציביים. כתוצאה, הם טוענים, כל עובד צפוי לספוג קיצוץ בסדר של כ-1,000 שקל בחודש.

  , צילום: עטא עיווסאת צילום: עטא עיווסאת   , צילום: עטא עיווסאת

הקיצוץ בשכר העובדים אמור היה לצאת לדרך בתחילת 2019 אך נדחה לחודש יוני, לאחר הבחירות. משלא קמה ממשלה התכוונו להחיל אותו על שכר העובדים באופן רטרואקטיבי, ועובדי המשרד פתחו במחאה במסגרתה ערכו שביתה בת יומיים בשבוע שעבר, בגיבוי ותמיכת ההסתדרות. זו כללה את עצירת ייבוא וייצוא מזון מהחי והצומח, לא בוצעו בדיקות דם לחיות המשק ולא בוצעו חיסונים במשקי הצאן והבקר.

בוועד ציינו כי השביתה נעצרה לאחר שהגיע להבנות עם משרד החקלאות, שפתח במו"מ בנושא מול האוצר, אולם זה הסתיים כאמור, ללא הבנות בנושא. כעת הם מאיימים לשוב ולפתוח בשביתה, הפעם בדרישה לחתימה על הסכם, שיבטל את הקיצוץ. הוועד הארצי עורך היום פגישת חירום, במהלכה יצביע אם לפתוח כבר היום בשביתה של כל יחידות המשרד.

איל לוי, יו"ר ועד העובדים: "רוב עובדי משרד החקלאות אינם משתכרים שכר גבוה ושכרם נמצא בתחתית סולם השכר הקיים. אין מדובר פה בפינוקים או תפנוקים. עובדי משרד החקלאות נלחמים על מטה לחמם ודרישתם אחת: ביטול הקיצוץ בשכרם".

משרד האוצר בוחן פתרונות על מנת להגיע להסכמות עם משרד החקלאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות