אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לזה יש כסף? ועדת הכספים אישרה העברת 40 מיליון שקל ל"כספים קואליציוניים" צילום: צילום מסך

לזה יש כסף? ועדת הכספים אישרה העברת 40 מיליון שקל ל"כספים קואליציוניים"

הוועדה גם אישרה היום העברות תקציביות ושינויים בתקציביהם של משרדי הממשלה לשנת 2019 בהיקף של 4.76 מיליארד שקל; ביוזמת ישראל ביתנו מליאת הכנסת תדון בשבוע הבא בגובה הגירעון

16.06.2019, 17:08 | צבי זרחיה

בוועדת הכספים מובעת התנגדות לקיצוץ הרוחבי של 1.15 מיליארד שמבקש האוצר להשית על משרדי הממשלה, אבל, היא אישרה היום 40 מיליו שקל לתקציבים קואליציוניים של "הבית היהודי".

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו ומשה הכחלון, צילום: אוהד צויגנברג בנימין נתניהו ומשה הכחלון | צילום: אוהד צויגנברג בנימין נתניהו ומשה הכחלון, צילום: אוהד צויגנברג

הוועדה אישרה העברת 42 מיליון שקל ממשרד האוצר למשרד ראש הממשלה, כאשר 40 מיליון שקל מהסכום הם תיגבור לתקציב המשרד במסגרת ההסכם עם הבית היהודי ממרץ 2018. הסכום מועבר רק כעת לאחר שהסתיימה הבחינה המשפטית הנדרשת לצורך ההעברה מסוג זה.

התקצי, נועד לפרויקטים שונים של משרד התפוצות - מערכת לניטור אנטישמיות בשת"פ משרד הביטחון, פרויקט להנצחת חללי מערכות ישראל עם יהדות התפוצות, עמדות הסברה בנושאי ירושלים והכותל עבור יהודי התפוצות המבקרים בעיר, תוכנית בוגרים לבוגרי תגלית, פרויקטים לחיזוק קהילות יהדות התפוצות ועוד.

הוועדה אישרה היום העברות תקציביות ושינויים בתקציביהם של משרדי הממשלה לשנת 2019 בהיקף של 4.76 מיליארד שקל. אבל לא דנה במספר העברות תקציביות של משרדי החינוך והאוצר בסך של 2 מיליארד שקל לאור תקצוב חסר של מורות וגננות בחינוך המיוחד החרדי במוסדות המוכרים שאינם רשמיים.

כמו כן, אישרה הוועדה העברת 41 מיליון שקל ממשרד רה"מ למשרד לשירותי דת. התקציב ברובו נועד לתקני קייסים ורבנים מהעדה האתיופית, לשכר, להוצאות המרכז למקומות קדושים, להילולת קבר הרשב"י, לפיתוח בתי עלמין, ולמערכות מידע.

בין ההעברות שכן אושרו: 1.125 מיליארד שקל למשרד התרבות והספורט ובכלל זה עבור תוכנית המתקנים הלאומית לשנים 2020-2017, למשרד השיכון 193 מיליון שקל בין היתר למימון עבודות פיתוח בישובי עדיפות לאומית. כ-1.3 מיליארד שקל הועברו ממשרד האוצר למשרד התחבורה התקציב נועד למימון פיתוח מערכות הסעת המונים בגוש דן – תוספת תקצוב לבניית הרכבת הקלה בגוש דן, רכישת קרונות נוסעים ע"י רכבת ישראל, פיתוח רשת מסילות רכבת כבדה – המסילה הרביעית באיילון.

עוד אושרו: העברת כ-600 מיליון שקל שינויים בתקציב משרד הבריאות. השינויים הם בתחומי בריאות הנפש, ותפעול המטה – מערכות מדע בתחומי הבריאות, הכשרת רופאים ואחיות, שירותי ם בתחום הרפואה המונעת, תמיכה למוסדות גריאטריים, בריאות הנפש.

מליאת הכנסת תדון בשבוע הבא בגובה הגירעון

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הגיש ליו"ר הכנסת את הבקשה לכנס את הכנסת לדיון מיוחד במשבר התקציבי החמור אליו נקלעה מדינת ישראל.

ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו, צילום: גני גפטר ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו | צילום: גני גפטר ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו, צילום: גני גפטר

המליאה תכונס בשבוע הבא לדיון פגרה מיוחד בעניין. יצוין שהממשלה צפויה לדיון ביום ראשון הבא בהצעת האוצר לקיצוץ בתקציב של 1.15 מיליארד שקל ולהעלאת מסים.

ח"כ פורר: "מדינת ישראל נמצאת באחד המשברים הכלכליים החמורים בתולדותיה, וכל הנתונים הוסתרו מהציבור ומחברי הכנסת. לא יכול להיות שבשעה שהכלכלה הישראלית מציגה נתונים הדומים למשבר הכלכלי שפקד אותנו בשנת 2003, משקיעים ראש הממשלה ושר האוצר את עיקר המאמצים על מנת להסתיר את המצב במקום לפתור אותו. הכנסת חייבת לקיים על כך דיון על מנת שיוצגו בפני חברי הכנסת הנתונים האמיתיים. אי אפשר להתמודד עם בעיה כשמסתירים אותה מתחת לשטיח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות