אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוג נוסף באתרי הבנייה: משאבת הבטון קרסה ופגעה בפועל צילום: איחוד הצלה מרחב כרמל

הרוג נוסף באתרי הבנייה: משאבת הבטון קרסה ופגעה בפועל

התאונה התרחשה בקריית מוצקין וזהו ההרוג ה-23 מתחילת השנה בענף; קו לעובד: "הכנסת ונבחריה קופאים על שמריהם, יש לקדם אכיפה מיידית". האתר נסגר והמשטרה פתחה בחקירה בשיתוף משרד העבודה והרווחה

16.06.2019, 19:46 | דותן לוי

פועל בניין נהרג היום (א') אחר הצהריים בתאונה באתר בנייה בקריית מוצקין - ההרוג ה-23 בענף מתחילת השנה. 

קראו עוד בכלכליסט

בשעה 16:37 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על פועל שנפגע מזרוע משאית מנוף שהתהפכה סמוך לאתר בנייה בקרית מוצקין. חובשים ופראמדיקים של מד"א הגיעו למקום ופינו לבית החולים רמב"ם גבר כבן 30 במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם עם חבלה רב-מערכתית. בהמשך מת העובד בבית החולים.

חובש בכיר במד"א, יהודה דהאן, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בתוך אתר הבנייה גבר כבן 30 שנפגע מזרוע מנוף משאית. הוא היה מחוסר הכרה, ועם חבלות בכל חלקי גופו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ומתן תרופות, הרדמנו והנשמנו אותו. תוך כדי טיפול, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א, ופינינו אותו במצב קשה מאוד לבי"ח רמב"ם".

מפקחי הבטיחות של משרד העבודה שהגיעו לשטח מסרו כי מדובר באתר השייך לחברת דר נופרים הנמצא בשלב יציקת קורות קשר. בעת היציקה משאבת הבטון היתה מונחת ישירות על חול (באתר נמצא חול-ים) ללא משטח מתחת לזרוע. כמו כן, המשאבה היתה פתוחה במצב מקסימלי כשהיא אנכית למשאית. כשהנהג ניסה לנער את הצינור - המשאית קרסה על החול והעובד שהיה ליד קצה הצינור נחבט מהצינור. האתר נסגר והמשטרה פתחה בחקירה בשיתוף משרד העבודה והרווחה.

אתר הבנייה בקריית מוצקין, צילום: איחוד הצלה מרחב כרמל אתר הבנייה בקריית מוצקין | צילום: איחוד הצלה מרחב כרמל אתר הבנייה בקריית מוצקין, צילום: איחוד הצלה מרחב כרמל

אתר הבנייה בקריית מוצקין, צילום: דוברות המשטרה אתר הבנייה בקריית מוצקין | צילום: דוברות המשטרה אתר הבנייה בקריית מוצקין, צילום: דוברות המשטרה

מאז תחילת השנה נהרגו כאמור 23 עובדים בתאונות עבודה באתרי הבניין ברחבי הארץ. מקו לעובד נמסר, כי "מניין ההרוגים הולך ומאמיר, וזאת לפני חודשי יולי-אוגוסט הידועים במספר תאונות קטלניות נרחב, בזמן שהכנסת ונבחריה קופאים על שמריהם ממערכת בחירות אחת לשנייה. קיפאון זה לא יכול לפגוע בחיי העובדים. יש לקדם מיידית אמצעי אכיפה".

לדברי עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, "מדובר בתאונת עבודה מחרידה שאירעה באתר עבודה בקרית מוצקין בזמן שזרוע משאבת בטון קרסה ופגעה בפועל. מספר התאונות שבהן מעורבות משאבות בטון רק הולך וגדל מהסיבה הפשוטה שמנהל הבטיחות בעבודה במשרד העבודה לא דואג להכשיר ולהעניק רישיונות להפעלת משאבת בטון. למעשה, כל נהג משאית יכול להפעיל משאבת בטון בעלת זרוע של עשרות מטרים מבלי לעבור כל הכשרה. הפורום למניעת תאונות עבודה קורא למשרד העבודה להסדיר את נושא הכשרת מפעילי משאבות הבטון וכן קורא למשרד התחבורה להגביל את אורך הזרוע משאבות הבטון אותן ניתן להתקין על משאיות".

מחברת דר נופרים נמסר: "ראשית, אנחנו משתתפים בצערה של המשפחה. נסיבות התאונה נבדקות ע"י כל הגורמים הרלוונטיים. החברה פעלה ופועלת בכל האתרים המוקמים על ידה עפ"י וכמתחייב בחוק ועפ"י כל התקנים המתבקשים ובשלב זה, אין ביכולתנו להגיב מעבר לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל-1 הלוואי שהיו עושים אותו דבר בתאונות בנייה
אין איפה ואיפה כי פקידי הממשלה משתינים על כולנו. אגב ההבדל הוא שבתאונות עבודה לכאורה יש כתובת ברורה וחדה - הקבלן שמבצע, מנהל העבודה וכו'. הם בעלי מקצוע שאמורים לדעת מה הם עושים ולקבל קנס חזק בתחת אם הם לא. אבל הם לא מקבלים והנה התוצאות.
מרקו  |  17.06.19
1.
אני רק שאלה
בתאונות דרכים יש הרבה יותר הרוגים ופצועים ובקצב גבוה יותר ואני לא רואה שמקימים קול זעקה כל פעם שמתרחש אסון בכביש, לא מגיעים פקחים וסוגרים אותו למשך חודש, לא קונסים ולא תובעים את הרשות המוניציפלית הרלוונטית ובוודאי שלא דורשים לבצע חקירת רצח ועריפת ראשים למען יראו וייראו. אז מה ההסבר לאיפה ואיפה הזו?
שמטוב  |  16.06.19