אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד החשוד בעוקץ לקוחותיו בישראל מבוקש גם על ידי האינטרפול

עו"ד החשוד בעוקץ לקוחותיו בישראל מבוקש גם על ידי האינטרפול

עו"ד רונן אורן, החשוד שקשר קשר לרמות לקוחות בישראל, מבוקש גם בליטא על עבירות הונאה. הוא שהה בתנאי מעצר בית בליטא במשך כחצי שנה ולאחר שעזב את המדינה הוא סירב לשוב אליה להמשך ההליכים נגדו

17.06.2019, 14:05 | תומר גנון

עו"ד רונן אורן, החשוד שקשר קשר לרמות לקוחות בישראל, מבוקש גם בליטא על עבירות הונאה. כך עולה ממידע שמפיץ האינטרפול – ארגון המודיעין המשטרתי הבינלאומי – בין גופי שיטור ברחבי העולם.

אורן המתמחה במיסוי נעצר בשנת 2013 בליטא במסגרת חקירה שמתנהלת נגדו, ונפתחה לדברי מקורביו בעקבות תלונת שווא שהגיש בליטא לקוח ישראלי שעשה עסקים במדינה. אורן שהה בתנאי מעצר בית בליטא במשך כחצי שנה. לאחר שעזב את המדינה הוא סירב לשוב אליה להמשך ההליכים. על פי אתר האינטרפול הוא מבוקש בליטא מאז שנת 2015.  

עו"ד רונן אורן עו"ד רונן אורן עו"ד רונן אורן

בפרקליטות המדינה סירבו להתייחס לשאלה האם הוגשה לישראל בקשת הסגרה רשמית על ידי הרשויות בליטא נגד עו"ד אורן. "בהתאם למדיניות המחלקה הבינלאומית, לא נתייחס להליכי הסגרה או בקשות קיימות, ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את דבר קיומן", נמסר בתגובה. מהאינטרפול לא נמסרה תגובה למייל שנשלח בנושא.

החקירה נגד אורן בישראל, שאינה קשורה לליטא, החלה במפלג הונאה של מחוז ת"א בשנת 2016. לפני כשנה הגישה הפרקליטות כתב האישום נגד אורן בטענה כי ביצע עבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה וזיוף. בכתב האישום נטען בין היתר כי עו"ד אורן, ביחד עם חברו דוד ואנונו (ואן) ואדם נוסף בשם איל משיח, סייע להוציא לפועל תוכניות עוקץ לגניבת מאות אלפי שקלים מלקוחותיו.

עם זאת לאחר שלושה חודשים החליט שופט בית המשפט המחוזי בת"א, יוסי טופף, על מחיקת כתב האישום נגד כל הנאשמים משום שלא נערך להם שימוע טרם הגשתו. לאחרונה, ובהתאם להחלטת בית המשפט, נערך לאורן שימוע בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) בקשר לחשדות נגדו.

מהפרקליטות נמסר כי עניינו מצוי בבחינה וטרם התקבלה בו החלטה.

מעו"ד גלעד כצמן המייצג את עו"ד אורן נמסר: "בית המשפט אמר דברו לגבי סבירות הגשת כתב האשום נגד מרשי וביטל אותו. בינתיים נערך שימוע כדין והפרקליטות בודקים בימים אלה את טענות מרשי ובקשתו לסגירת התיק. לגבי פרשת ליטא מרשי מבקש להגיב כי מדובר בפרשה ישנה אשר הסתיימה זה מכבר ללא הגשת כל כתב אישום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הנוכל
עו'ד כצמן תפסיקו לשקר לאזרחים. הלקוח שלך רונן אורן הפושע הגנב הנוכל ראש המאפיה גונב כל פעם מחדש בתחבולות מאזרחים. הפעם לא יעזור לו כלום יש קבוצת אזרחים שמגובים במלא הוכחות שנמסרו. עד כמה רונן וחבריו גנבים. הפעם לא תוכלו לברוח . ישר לקלבוש. ומעניין עולים פה עוד סיפורים על מעלליו של רונן????
שם טוב  |  23.06.19
9.
ביטלו כי לא היה שימוע אבל הכסף שעשק אצלו
שימו לב השופט ביטל לא כי הוא חף מפשע, אלה כי לא היה שימוע,כותבים מחונן , ( ואני מכירה את אחד הזוגות זוג חולה שרצה לעזור לבת שלהם לקנות דירה )ובא עו״ד נוכל ובולע להם את הכסף, כשיתחיל המשפט תבינו למי הוא לקח הנוכל את הכסף, בגלל אנשים כאלה המוסר אצלנו מידרדר, בא עו״ד נוכל, שמוציא שם רע לעו״ד הגונים ״ מייצג״ וגונב להם את כספם, במשטרה אמר להם קצין הגון שכאב את כאבם, שרונן הבטיח להפיל עבריינים, אבל למה על חשבון אנשים מסכנים , למה ?????
רותי מרקוביץ  |  22.06.19
לכל התגובות