אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום מקוון: 2 מכל 3 דולרים מגיעים אל גוגל, פייסבוק ואמזון צילום: Instapage

פרסום מקוון: 2 מכל 3 דולרים מגיעים אל גוגל, פייסבוק ואמזון

מחקר של חברת eMarketer מראה ששלוש החברות מחזיקות בנתח עצום מעוגת הפרסום בשירותים המקוונים, במובייל ובמדיה החברתית. בכך, הן מציגות תחרות לא הגיונית לספקי פרסום אחרים בשוק האמריקאי

17.06.2019, 17:04 | רפאל קאהאן

שניים מכל שלושה דולרים שמוצאים על פרסום מקוון בארה"ב מגיעים לכיסיהן של גוגל, פייסבוק ואמזון - כך לפי מחקר של eMarketer. פייסבוק שולטת בפרסום במדיה החברתית, גוגל - בפרסום באפליקציות ובשירותים מקוונים ואילו אמזון מושכת מפרסמים לפלטפורמות הסחר והתוכן שלה.

קראו עוד בכלכליסט

האחרונה היא הקטנה מבין השלוש, וגם השחקנית החדשה בתחום - אך הצליחה לצבור לה נתח עצום מתקציבי הפרסום. היא שולטת בכ-37.7% מסך כל שוק הסחר המקוון בארה"ב, ובהתאמה מקבלת כ-8.8% מתקציבי הפרסום המקוונים וכ-5.2% מתקציבי הפרסום במובייל. התקניה כגון הפייר TV נמצאים בבתיהם של כ-26% מצופי הטלוויזיה במדינה.

איך מתחרים בפרסום בפייסבוק? , צילום: Instapage איך מתחרים בפרסום בפייסבוק? | צילום: Instapage איך מתחרים בפרסום בפייסבוק? , צילום: Instapage

גוגל, שליטת הקטגוריה, מציגה מספרים מרשימים: כ-37% מסך כל הוצאות הפרסום המקוון מגיעות לכיסה, ו-33% מסך כל תקציבי הפרסום למובייל. המקום היחיד ממנו היא נעדרת הוא פרסום ברשתות חברתיות. לעומת זאת, רק 16% מצופי הטלוויזיה בארה"ב משתמשים בהתקנים שלה - כגון כרומקאסט. לעומת זאת יוטיוב מגיע לכ-96% מצופי הטלוויזיות כיום - אם דרך אפליקציות לטלוויזיות חכמות, הזרמה של תכני דרך הסמארטפון או גישה במחשב.

פייסבוק אמנם לא מחזיקה באתר סחר מקוון או בפעילות חיפוש ופרסום באפליקציות, אך 22% מתקציבי הפרסום המקוון עוברים דרכה. היא מקבלת לכיסה כ-83% מכל הוצאות הפרסום במדיה חברתית וכ-31% מסך כל ההוצאות לפרסום במובייל.

המספרים מראים שיש סיבה לדאגה: לשלוש החברות שליטה לא פרופורציונלית בתחום הפרסום. טענתן שתמיד ישנה אלטרנטיבה בדמות ספקים קטנים יותר אינה מדויקת; בסופו של דבר הפרסומאים תמיד יעדיפו את הפלטפורמה בעלת היקף ההפצה הנרחב ביותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות