אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מור "גונב" למיטב דש את צוות ברוקראז' חו"ל ומעניק להם מניות צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מור "גונב" למיטב דש את צוות ברוקראז' חו"ל ומעניק להם מניות

בית השקעות מקים פעילות ברוקראז' חדשה, בהובלת יואן קדוש ורון סירני; לצורך כך העסיק מור בין שלושה לחמישה ברוקרים מדסק מניות חו"ל של מיטב דש

18.06.2019, 08:16 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מור בית השקעות מקים פעילות ברוקראז' חו"ל, בהובלת יואן קדוש ורון סירני, ולצורך כך "גנב" לבית ההשקעות מיטב דש בין שלושה לחמישה ברוקרים מדסק הברוקראז' הזר. בין המגויסים למור היה יקי זבולון. מור, בניהולו של יוסי לוי, דיווח בינואר 2019 כי חתם על הסכם לרכישת השליטה בחברת מגנה אסט, הפועלת בתחום הברוקראז' בניירות ערך זרים עבור לקוחות מוסדיים וכשירים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה רכשה מור 52% ממניות מגנה. יואן קדוש, יו"ר הברוקראז' של מור, מחזיק ב-10% מהמניות והמנכ"ל רון סירני מחזיק 12% נוספים. במסגרת ההסכמות עם קדוש וסירני נקבע כי 26% מהמניות יוחזקו בנאמנות עבור עובדים שהחברה תחליט לגייסם ולהקצות להם מניות. במור דיווחו אז כי מדובר בתחום פעילות חדש, כחלק מאסטרטגיה של החברה להרחיב את פעילויותיה בשוק ההון, תוך ביסוס תחומי פעילות שפחות מושפעים מהתנודתיות בשוק ההון.

אלי לוי - בעלי מור בית השקעות, צילום: עמית שעל אלי לוי - בעלי מור בית השקעות | צילום: עמית שעל אלי לוי - בעלי מור בית השקעות, צילום: עמית שעל

מור נסחרת בבורסה לפי שווי של 320 מיליון שקל ועיקר פעילותה בתחום קרנות הנאמנות. לאחרונה נכנסה החברה גם לפעילות בתחום הגמל. סירני וקדוש גייסו אנשי מפתח של פעילות הברוקראז' המוסדי של מיטב דש, לאחר שאלו עזבו את בית ההשקעות, ממנו הגיעו גם השניים.

כזכור, במאי 2018 חשף "כלכליסט" כי סירני עוזב את תפקידו במיטב דש. סירני, שהגיע לבית ההשקעות ב-2012, במסגרת המיזוג עם דש (בו ניהל את פעילות הברוקראז' מ-2009), תרם להגדלה מהותית של פעילות הברוקראז' של מיטב דש וכיום מדובר בשחקן השלישי בגודלו בשוק (במונחי מסחר יומי בניירות ערך). גם קדוש מגיע ממיטב דש, לאחר שב-2013 רכש בית ההשקעות מאי.בי.אי וקדוש את השליטה (60%) בחברת קמיליה. ממיטב דש נמסר: "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות