אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיר שלו: "הפוליטיקאים בישראל מפחדים מפרופסורים וסופרים, וטוב שכך" צילום: ששון תירם

מאיר שלו: "הפוליטיקאים בישראל מפחדים מפרופסורים וסופרים, וטוב שכך"

בטקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד באוניברסיטה העברית הערב אמר הסופר: "חברי כנסת בורים זוממים להשליט בירושלים את משפט התורה"

17.06.2019, 20:40 | שחר אילן

הסופר מאיר שלו אומר שהמשטר בישראל והפוליטיקאים שלו מפחד מפרופסורים דוקטורים וסופרים כיוון שהם מייצגים את כל מה שהם מפחדים ממנו – חופש, שוויון וחתירה אל האמת.

עוד אמר כי בניגוד לנבואת השלום של ישעיהו, "מי שנוהר להר הבית הם קנאים וקיצונים שחזונם מלחמות דת והזיות משיחיות". שלו אמר את הדברים היום בערב בטקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

שלו בטקס ואחת מהאורחות שלו - נשיאת העליון אסתר חיות, צילום: ששון תירם שלו בטקס ואחת מהאורחות שלו - נשיאת העליון אסתר חיות | צילום: ששון תירם שלו בטקס ואחת מהאורחות שלו - נשיאת העליון אסתר חיות, צילום: ששון תירם

לדברי שלו, "בכל פעם שאני שומע באיזה בוז ניתזת המילה 'פרופסור' מפי עסקנים ופוליטיקאים ישראלים, ובאיזה תיעוב נאמרת כאן המילה 'אליטות', אני שמח להיווכח שיותר משיש בדרך הביטוי שלהם עוינות וזלזול, יש בה פחד, וטוב שכך", הוסיף.

לדבריו, "אתם, דוקטורים ופרופסורים אמיתיים, ואני, דוקטור בכאילו ויצרן לא נלאה של עובדות לא נכונות, מייצגים בעיניהם חופש ושוויון וחתירה אל האמת והרבה ספקנות - כל מה שמפחיד את הפוליטיקאים האלה ואת המשטר הזה כמו שהפחיד משטרים דומים לו, כל אחד בימיו ובמקומו, וכל מה שמזכיר לנו מה יכלה להיות ירושלים".

בהמשך התייחס שלו לפגיעה בעולם המשפט: "קשה להיות בית משפט עליון בירושלים, עיר שחוקי המדינה משעממים אותה, וחברי כנסת בורים שפועלים בה זוממים לחוקק בה ולהשליט ממנה את מה שהם מכנים 'משפט התורה'".

על הממסד הדתי אמר שלו: "בנבואת השלום הידועה שלו חזה ישעיהו הנביא שהר הבית יגבה מכל ההרים, שינהרו אליו כל העמים.. אך הר הבית לא גבה אלא להיפך, הוא נעשה נמוך משהיה. מי שנוהרים אליו הם קנאים וקיצוניים, ודבר ה' שהם לומדים אינו חזון השלום, אלא מלחמות דת והזיות משיחיות. אבל בזכות הנבואה ההיא, ירושלים משווקת את עצמה עד היום כ'עיר השלום הנצחית'".

לדברי שלו, "הימים ימי הכרעה, הימים ימי בחירה, הימים ימי בחירות. במי לבחור? התשובה נמצאת בספר 'דברים' - ובחרת בחיים. ובחרת בהשכלה, במשפט, במדע, באמנות, ביהדות של יוחנן בן זכאי, של עמוס ושל ירמיהו, לא של אלעזר בן יאיר ושל רבי עקיבא. כאן, מעל פסגת הר הצופים, הבחירה ברורה מאי פעם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
האמת שתמיד תצא לאור
לפעמים יותר נכון ,לרוב קשה להתמודד עם שינויים בחיים . בן אדם לא במיוחד מוכן לקבל שינוי ועד שהשילטון ובראש ובראשונה המגזר הדתי והחרדי לא יעדכן את עצמו וייקבל שינוי ואת האמת מה שיוכח הוא ששילטון אטום לא יכול לשרוד באופן טבעי .הוא ימות.ככה זה.שום דבר הרמטי לא מצליח לשרוד בטבע.
דניאל לואיס  |  19.06.19
11.
אי אפשר להיות שלו אחרי נאום מאיר שלו
מאיר שלו צודק בכל מילה שלו. הוא אמן הניסוח והוא יודע היטב איך לתאר מצבים. כמו סיפוריו הרבים, כן גם כאן, הוא מנתח באיזמל סופרים את המצב החברתי והפוליטי בישראל ואין כמוהו בדיוק המתואר. הוא לא פוחד. אין לו מה להפסיד למרות שהוא יודע שגורלם של אינטלקטואלים בימים חשוכים שכאלה לא שפר עליהם בעבר. הוא איש אמיץ שלא חושש לומר את האמת שלו, כואבת ככל שתהיה, מתובלת כדבעי בהומור שכל כך מאפיין אותו.
צביקה  |  19.06.19
לכל התגובות